„Pozwól mi wejść”
Ry David Bradley i Jon Rafman to artyści, poszukujący w swojej codziennej pracy odpowiedzi na pytanie, jak technologia wpływa na naszą percepcję sztuki. Obecnie ich wystawę - „Letmein” - można podziwiać w HEART - Herning Museum of Contemporary Art w Danii (uznany przez amerykański magazyn Architectural Record jednym z 125. najważniejszych budynków na świecie).
W instalacji, o łącznej powierzchni 2 000 m kw., wykonane na zamówienie wykładziny ścienne oraz podłogowe zestawiono z nowoczesnymi technologiami. Artyści proponują w ten sposób nowe spojrzenie na charakter naszej ciągłej - i wszechobecnej - interakcji z mediami cyfrowymi. Wystawa „Letmein” potrwa do 17 lutego 2019 roku.
Zobacz też: Ekskluzywne wnętrza butiku w Warszawie: luksusowa marka i nietuzinkowy projekt
„Na powierzchni”
„On the Surface” to wystawa-retrospektywa, zorganizowana przez pracownię architektoniczną Metis, należącą do Marka Dorriana i Adriana Hawkera. Metis zajmuje się sztuką, architekturą i urbanistyką, starając się tworzyć wielowarstwowe dzieła. Twórcy podchodzą do miast w sposób krytyczny, ale jednocześnie poetycki. Wystawa miała charakter spaceru po fragmentach przestrzeni architektonicznych i przedstawiała 7 projektów pracowni, począwszy od instalacji, a skończywszy na dużych projektach restrukturyzacji miast. Wszystko to przeniesiono także na wykładziny dywanowe, umożliwiając odwiedzającym spojrzenie na projekty z innej perspektywy.
„50 peruk Warhola”
Wystawę, autorstwa Alex’a Da Corte, artysty pop-art, oparto na pamiątkach z osobistego archiwum Andy'ego Warhola w Pittsburgu. Zbierając ponad 300 000 przedmiotów, Warhol stworzył z pewnością interesującą, prywatną kolekcję, z której aż 111 obiektów, w tym 50 peruk, zaprezentowano w HEART - Herning Museum of Contemporary. Wystawę dopełniły wykładziny Ege m.in.: z oszałamiającym, przeskalowanym motywem róży, odzwierciedlającym fascynację Da Corte tym kwiatem. Wykładzina dodała wnętrzu intymności, ciepła, a wszystko po to, aby wywołać w zwiedzających wystawę uczucie bezpieczeństwa.
To też Cię zainteresuje: Mieszkanie dla singla - minimalizm, industrial i design w najlepszym wydaniu
„Jorn+Munch”
Wykładziny coraz wyraźniej akcentują swoją obecność w przestrzeniach publicznych. Stanowią istotny element całej kompozycji, jak w przypadku wystawy ‘Jorn+Munch’ w Muzeum Jorn w Silkeborg, ukazującej sztukę dwóch nordyckich artystów - Asgera Jorn’a oraz Edvarda Munch’a. Malarze w swojej twórczości wyrażali emocjonalne wyzwania, przed jakimi stoi każda istota ludzka: miłość, seks, piękno, nieporozumienie, smutek i śmierć. Wystawę dopełniła duża, miękka, kolorowa powierzchnia od Ege. Kolory wykładziny korespondowały z kolorystyką obrazów, a jednocześnie jej wzór wyznaczał trasę zwiedzania.
Dywan zachęca zwiedzającego do podróży przez kolorowy świat, który wprowadza odbiorców w nowe doznania wizualne. Ponadto ma praktyczną funkcję, którą jest delikatne prowadzenie zwiedzających przez wystawę - podsumowała współczesna artystka, malarka i projektantka dywanu Malene Landgreen.
Źródło: materiały prasowe EGE Carpets
Zobacz też: Przestronne, jasne wnętrze - styl skandynawski z akcentami soft loft
4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!