REKLAMA

Nowocześnie i z klimatem: ciekawy pomysł na wydzielenie sypialni w mieszkaniu

Redakcja Archiconnect.pl | 12 lut 2019 09:04 0

Ze względu na wyjątkowo atrakcyjne położenie, gdańska Wyspa Spichrzów to dziś jeden z najbardziej pożądanych adresów w Trójmieście. W nowym, ale klimatycznym budynku, architektki pracowni SMart Studio zaprojektowały pełne wysublimowanej elegancji mieszkanie.

Przekraczając próg apartamentu trafiamy do wnętrza o zdecydowanym, męskim charakterze. Takie skojarzenia przywołuje zastosowana w aranżacji paleta kolorystyczna. Dominuje w niej mieszanka bieli i brązu z czarnymi akcentami. Niektóre elementy aranżacji nawiązują do stylu retro: okrągłe przełączniki światła, listwy przypodłogowe i delikatne sztukaterie czy wzór płytek podłogowych. W ten sposób projekt odnosi się do historycznego otoczenia, pełnego zabytków przeszłości.

Zobacz też: Małe mieszkanie z duszą na artystycznym Żoliborzu

Ponieważ mieszkanie ma powierzchnię 50 mkw., projektantki Sylwia Choszcz i Monika Behrendt-Kucińska postanowiły nadać mu formę otwartego planu. Pewne wyzwanie stanowiło zaaranżowanie niewielkiej sypialni pozbawionej okna. Aby doświetlić jej wnętrze i uwolnić przestrzeń, architektki zdecydowały się na zastosowanie wielkoformatowych drzwi przesuwnych. Do projektu wybrano drzwi S1200 Raumplus, które skonfigurowane zostały specjalnie na potrzeby mieszkania. Skrzydła o wysokości 250 cm mają szprosy, których szerokość została ustalona specjalnie do tego wnętrza. Podobnie jak czarne matowe wykończenie ramy czy lekko brązowy kolor szyby, nawiązują do stylu całości wnętrza.

To też Cię zainteresuje: Nowoczesne mieszkanie - tak kolorem podkreślisz przestrzeń

Drzwi S1200 ze szprosami to model o uniwersalnym zastosowaniu: może służyć jako zamknięcie szafy lub przedzielać pomieszczenia. Aluminiowa rama o szerokości zaledwie 12 mm inspirowana jest delikatnymi obramieniami zdjęć i obrazów. Opracowana przez Raumplus geometria profilu zapewnia wyjątkową stabilność konstrukcji i uzyskanie skrzydła o wymiarach 1500 x 3200 mm. W ramach stosowana jest anoda w jasnym lub ciemnym brązie, czarna lub srebra, a także lakiery w kolorze z palety RAL. Jako wypełnienie pojawia się szkło lub płyta. Drzwi S1200 wyposażone są w system jezdny górny, a w przypadku wielkoformatowych skrzydeł stosowany jest system mieszany.

Żródło: materiały prasowe Raumplus

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!