REKLAMA

Nowoczesny apartament z nutą glamour - tak urządzisz 60 metrów

Redakcja Archiconnect.pl | 10 maj 2019 09:20 0

Inwestorce - młodej, nowoczesnej kobiecie - zależało na tym, by wystrój jej 60-metrowego mieszkania był tyleż funkcjonalny, co estetyczny. Architekci pracowni Sztyblewicz Architekci postawili na nowoczesność wzbogaconą kilkoma elementami stylu glamour, dzięki czemu przestrzeń zyskała bardziej kobiecy charakter.

Mieszkanie składa się z czterech pomieszczeń: salonu połączonego z aneksem kuchennym i holem, sypialni, pokoju gościnnego oraz łazienki. Wystrój kolorystycznie zdominowała biel oraz szarość, przeplatana czernią, ale tylko w dodatkach i oświetleniu w kuchni. Biel to przede wszystkim meble – zarówno szafki, jak i stół. Architekci pracowni Sztyblewicz Architekci zaproponowali, aby profile szafek przy wejściu były srebrne, dzięki czemu idealnie połączyły się z szarą sofą, i dywanem.

Zobacz też: Nowoczesny dom - przytulny i idealny do towarzyskich spotkań

Przechodząc do salonu, widzimy tapetę z motywem roślinnym. Jak podkreślają architekci, zależało im na zaakcentowaniu kobiecości wnętrza, które zaprojektowano dla odważnej kobiety. Motyw kwiatów przeniesiono również do sypialni, dzięki temu ta przestrzeń również zyskała przytulny charakter.

Minimalizm zaakcentowany oświetleniem

Kuchnia to miejsce, w którym architekci wykorzystali każdą wolną przestrzeń – szafki od podłogi do sufitu dają spore możliwości przechowywania i o to chodziło inwestorce. Kuchnia, cała w biało-szarej zabudowie z efektem marmuru na ścianie, daje efekt bardzo minimalistycznej. Wrażenie to podtrzymuje również minimalistyczne oświetlenie AQForm.

To też Cię zainteresuje: Minimalizm i otwarta przestrzeń - elegancki apartament na Mokotowie

Architekci skupili się przede wszystkim na wyborze opraw, które będą pełnić funkcję oświetlenia pomocniczego. Warto tutaj zwrócić uwagę na strefowość stosowanego oświetlenia. Kuchnia to zwykle miejsce pełniące więcej funkcji niż tylko pomieszczenia do przygotowywania posiłków. Dlatego lampy w kuchni powinny odpowiadać potrzebom i przyzwyczajeniom domowników, jak również uwzględniać potencjał samego wnętrza. Oświetlenie halogenowe szybko ulega rozgrzaniu do wysokich temperatur. Warto o tym pamiętać, bo ciepło rozchodzi się i najniższe szafki mogą się nagrzewać, a dodatkowo samo źródło światła staje się odczuwalnie ciepłe w kontakcie z naszym ciałem. Rozwiązaniem są tu oprawy LED i OLED, które charakteryzuje zdecydowanie obniżona temperatura pracy.

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!