REKLAMA

Nowoczesny dom - piękne wnętrza ze Śląska

Redakcja Archiconnect.pl | 07 wrz 2018 10:15 0

Każdy, kto przekracza próg tego domu, otrzymuje jasny znak informujący o tym, że znalazł się na Śląsku. Fototapeta ze zdjęciem szybu kopalni to pomysł i dzieło projektantek. W ten sposób chciały zaakcentować miejsce, w którym powstał dom i z którego wywodzą się korzenie właściciela.

Grafika (fot. SZYB KWK BIELSZOWICE) płynnie przechodzi na ścianę w części dziennej, gdzie umiejscowiono duży jadalniany stół. Otwarta przestrzeń, prócz jadalni obejmuje również część wypoczynkową oraz wydzieloną półwyspem kuchnię.

Głównym założeniem projektu oprócz czytelnego układu funkcjonalnego było pozostawienie surowego betonowego sufitu, który od razu przypadł do gustu zarówno projektantkom, jak też inwestorowi. Konsekwencja w doborze materiałów i mocne zdyscyplinowanie kolorystyczne w części dziennej miało zapewnić użytkownikom poczucie spokoju i harmonii. Urozmaiceniem przestrzeni są pojedyncze, barwne akcenty. Żółte krzesła przy kuchennej wyspie oraz wygodny, niebieski fotel z podnóżkiem doskonale prezentują się na tle stonowanych odcieni szarości i jasnego drewna.

Aranżacji kuchni przyświecało hasło "minimum formy, maksimum treści". Przestrzeń zagospodarowana została w większości zamkniętymi szafkami o gładkich, białych frontach. Postawiono tu na efekt dyskrecji i elegancji, tak by sprzęt kuchenny nie konkurował z salonem. Do strefy nocnej, która znajduje się na piętrze prowadzą nas ciepło wykończone drewniane schody zatopione w betonową okładzinę ścian.

Projekt Izabeli Frankowicz-Karczewskiej i Małgorzaty Szymonek (Modus Architekci) zajął drugie miejsce w konkursie Studia Dobrych Rozwiązań „Dobrze Mieszkaj – Najlepsze Projekty” - edycja śląska.

Zobacz zwycięski projekt

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!