REKLAMA

Nowoczesny salon - przytulne wnętrze w pastelowych barwach

Redakcja Archiconnect.pl | 08 sie 2019 12:35 0

Dom pod Toruniem jest własnością młodego małżeństwa. Oboje chcieli uciec od miejskiego zgiełku, jednak nawet przez chwilę nie myśleli o stylu rustykalnym czy dworkowym. Zależało im na nowoczesnym wnętrzu, pełnym młodzieńczego wigoru.

Ten salon połączony z kuchnią i jadalnią to dowód, że pastele niekoniecznie muszą gościć jedynie w pokojach dzieci. Połączenie nowoczesnych mebli i czystych pastelowych kolorów pozwoliło architektom poznańskiego studia YONO Architecture stworzyć wnętrze stonowane, ale niepozbawionej energii. Tak ciekawy efekt udało im się uzyskać wykorzystując w aranżacji głównie biel, jasne drewno podłogi laminowanej Quick-Step i kilka czarnych akcentów. Aby nie popaść w zimny minimalizm i dodać pomieszczeniu przytulności, kilka ścian zyskało kolor szlachetnego odcienia oliwki.

Zobacz też: Przytulne, jasne mieszkanie w skandynawskim stylu

W części wypoczynkowej ważne miejsce zajmuje sofa Coushion marki Inspirium. Zdaniem Sebastiana Maracha, autora projektu wnętrza, wyrazisty, żółty kolor kanapy wprowadza salon na zupełnie inny poziom designu. Ale to nie jedyny powód wykorzystania modelu polskiego producenta. Sofa stanowi centralny i charakterystyczny punkt części dziennej. Stąd odważny kolor, który nieczęsto gości w polskich wnętrzach. Ale modele Inspirium to coś więcej. Sofy tej marki, dzięki specjalnym wypełnieniom SoftLayers są niezwykle komfortowe. Dlatego wyjątkowo duży model Coushion wprost idealnie pasował do strefy wypoczynkowej – podsumowuje architekt.

To też Cię zainteresuje: Nowoczesne wnętrze z industrialną nutą - przytulny apartament w centrum miasta

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!