REKLAMA

Odbiór mieszkania od dewelopera - poznaj rady pracowni Decoroom

Redakcja Archiconnect.pl | 17 lip 2019 12:05 0

Odbiór mieszkania od dewelopera to najważniejsza część procesu zakupu nieruchomości przed podpisaniem aktu przeniesienia własności. Najlepiej przeprowadzić go w asyście fachowca, który doskonale zna regulacje techniczno-budowlane i ma doświadczenie na tym polu. Właściwie przeprowadzony odbiór techniczny będzie bazą do pracy z architektem oraz ekipą wykończeniową. Na co powinniśmy zwrócić uwagę oceniając stan lokalu?

Emocje związane z zakupem, a następnie odbiorem mieszkania, często wpływają na obiektywność oceny lokalu, co może przełożyć się na pominięcie wad czy niedociągnięć dewelopera i przysporzyć nam dodatkowych prac remontowych. Warto zdać się więc na pomoc specjalistów, takich jak eksperci pracowni Decoroom, którzy wraz z właścicielem sprawnie przeprowadzą całą procedurę, weryfikując zgodność stanu rzeczywistego z umową podpisaną z deweloperem.

Zobacz projekty pracowni Decoroom

Na umówione spotkanie musimy zabrać ją ze sobą, wraz z protokołem odbioru i planem mieszkania. Odbiór należy przeprowadzić bez pośpiechu i najlepiej za dnia, co ułatwi wyłapanie ewentualnych usterek. Na miejscu konieczne jest sprawdzenie wyglądu i odpowiednich poziomów ścian, sufitów oraz wylewki podłogowej, a także ocena montażu okien. Podobnie rzecz się ma z grzejnikami oraz parapetami - muszą być zainstalowane na odpowiedniej wysokości. Fachowiec z łatwością oceni jakość wykonania posadzki, kategorię tynku na ścianach, a także skontroluje stan wszystkich drzwi i certyfikat zamku w drzwiach wejściowych.

Zanim podpiszesz protokół odbioru

Głównymi punktami do kontroli będą: instalacja wodno-kanalizacyjna i wentylacja oraz rzeczywisty metraż mieszkania zgodny z zapisem w umowie. Co ważne, wszelkie wykryte niedociągnięcia, nawet te pozornie błahe, muszą zostać zgłoszone przed podpisaniem protokołu odbioru i usunięte przez dewelopera w wyznaczonym czasie, by z obustronnym zadowoleniem sfinalizować umowę. Techniczny odbiór mieszkania w asyście doświadczonego architekta to gwarancja solidnie wykonanej usługi i nieoceniona pomoc w momencie kluczowym dla dalszych prac wykończeniowych.

Zobacz też: Urządzamy sypialnię - zobacz trzy propozycje pracowni KODO

Współpraca ze sprawdzoną firmą, oferującą kompleksowe usługi - jak Decoroom, oszczędza także perturbacji związanych z poszukiwaniem i koordynacją prac architekta oraz ekipy wykończeniowej. Poszukiwania odpowiednich fachowców i logistyka wszystkich działań generują zwykle dużo stresu, trudne do określenia koszty, a przede wszystkim pochłaniają ogrom czasu. Korzystając z usług pracowni takich jak Decoroom klient może w jednym miejscu otrzymać indywidualne konsultacje, projekt, szeroki wybór materiałów, koordynatora prac wykończeniowych, sprawdzoną ekipę wykończeniową i gwarancję na wykonane usługi.

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!