REKLAMA

Optymistyczny design: Alina Badora opowiada o projekcie wnętrz apartamentów Złotej 44

Redakcja Archiconnect.pl | 26 cze 2019 12:20 0

Na 9 piętrach budynku Złota 44 powstało 15 luksusowych mieszkań według projektu Aliny Badory. Rządzą tu śmiałe kolory, piękne desenie, meble polskich marek i pozytywna energia. Architektka opowiedziała nam o pracy przy tym ciekawym projekcie.

Dlaczego warto korzystać z usług architekta wnętrz?

Alina Badora: Architekt tworzy mapę, czyli projekt według którego wykonawca porusza się w trakcie prac wykończeniowych. W ten sposób inwestor oszczędza najcenniejszą walutę XXI wieku czyli CZAS. Większość ludzi budujących dom lub urządzających mieszkanie narzeka na jego brak i szuka kogoś kto wyręczy ich w trudnych zadaniach, decyzjach, doradzi, rozwieje wątpliwości, wytłumaczy… Ważne, żeby była to osoba z odpowiednim doświadczeniem i wiedzą, ale przede wszystkim taka, z którą nawiążemy nić porozumienia, odnajdziemy wspólny język. Już po pierwszym spotkaniu widać czy jest to właściwy człowiek, któremu będziemy mogli zaufać. W końcu powierzamy mu opiekę nad czymś bardzo cennym: nad naszym domem. Dobry projekt to nie wszystko - architekt powinien dodawać pewności siebie i zapewnić inwestorowi komfort psychiczny – w końcu remont czy budowa domu to zawsze duży stres. Moja rada dla obu stron? Nie bójmy się pytać. O styl, ulubiony kolor, upodobania, o to jak spędzamy czas, i o te prozaiczne rzeczy – w jakiej tkaninie będzie lepiej wyglądał nasz ukochany fotel, czy zasłony dobrać do koloru ścian czy odwrotnie itd. W czasach Pinteresta, który proponuje nam tysiące inspiracji, przeciętny inwestor dostaje pomieszania zmysłów od nadmiaru pomysłów. Dlatego warto zdać się na profesjonalistę, który stworzy ponadczasowe, funkcjonalne miejsce, do którego będziemy chętnie wracać.

Zobacz też: Przyjazna i inspirująca przestrzeń - zobacz wnętrza siedziby Blue Media

Tworzenie projektów wnętrz w oparciu o zrozumienie potrzeb ich mieszkańców to cel każdego architekta. Ale zaprojektowane przez Panią wnętrza 15 apartamentów w prestiżowej inwestycji Złota 44 przeznaczone są na wynajem. Jak wyobrażała Pani sobie przyszłego lokatora? Czym kierowała się Pani projektując dla wirtualnego klienta?

A.B.: Klienci inwestora, który zlecił mi to zadanie czyli firmy No.44 Luxury Rental, to osoby o zasobnym portfelu, o jasno sprecyzowanych wymaganiach. To głównie biznesmeni z Polski i z zagranicy, ekspaci pochodzący z różnych części świata, młodzi startupowcy, którzy prężnie rozwijają swój biznes i świadomie decydują się na długoterminowy najem. Tak sobie ich wyobrażałam, jako pewnych siebie i przebojowych. Klient luksusowy to klient świadomy, sporo podróżuje, zwiedza świat – w ten sposób kształtuje swój gust. Doskonale wie co mu się podoba i nie boi się wyrażać własnego zdania. Dlatego pomyślałam, że apartamenty Złota 44 powinny zapewnić nie tylko komfort na najwyższym poziomie, ale również być przytulne, miłe, ciepłe, bezpieczne – chociaż mam świadomość, że każdy klient definiuje te pojęcia na swój sposób.

Czy widok z okien budynku Libeskinda na panoramę miasta był dla Pani inspiracją? Czy przeciwnie – wnętrza miały być oazą spokoju, odskocznią od wartkiego rytmu metropolii?

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!