REKLAMA

Osiedle dedykowane rodzinom - zobacz przykład z Gdyni

Redakcja Archiconnect.pl | 01 lut 2019 11:37 0

Osiedle Silva w Gdyni zaprojektowano i zrealizowano tak, aby nie tylko spełnić wymagania małżeństw z dziećmi, ale również sprawić, by rodziny poczuły się tu jak u siebie - wygodnie i bezstresowo.

Osiedle jest zamknięte, co z jednej strony zapewnia komfort bezpieczeństwa, z drugiej zaś pozwala na swobodę zabaw dzieci, które łatwo można „mieć na oku” bez obaw, że wybiegną na ruchliwą ulicę. Nie zagrozi im także wewnętrzny ruch aut, w większości sprowadzony do części podziemnej osiedla. Garaże, podobnie jak cała część wspólna Silvy, zostały przygotowane z myślą o stworzeniu warunków maksymalnie ułatwiających życie lokatorów. Służą temu również tereny zielone, plac zabaw, liczne ławki oraz przestronne alejki dostosowane do wózków dziecięcych i rowerów. To na zewnątrz. Atutami wewnętrznej części wspólnej jest pomysłowa sala gier planszowych, strefa fitness czy miejsce, w którym dorośli mogą zagrać w bilard. Całość zaplanowano w ten sposób, aby dorośli mogli atrakcyjnie spędzać czas wolny równolegle z rozrywkami dzieci, w ich bezpośrednim pobliżu.

Prorodzinny charakter osiedla

Nowoczesne wielorodzinne budynki mieszczą apartamenty 3, 4 i 5-cio pokojowe, idealne dla małżeństw z dwójką, a nawet trójką dzieci. Funkcja, rozkład sypialni i łazienek gwarantują komfort użytkowania. Wzbogacają go przestronne balkony, a na parterze ogródki przydomowe, gdzie również można mile spędzać czas.

Zobacz też: Jak odświeżyć mieszkanie w zgodzie z trendami podpowiada architekt Paweł Wyrzykowski

Poza rozrywkami i relaksem podpowiadanymi przez część wspólną Silvy, osiedle zachęca do korzystania z atrakcji otoczenia. Tuż za ogrodzeniem rozciąga się Trójmiejski Park Krajobrazowy, pełen ścieżek rowerowych i szlaków pieszych idealnych na rodzinne wyprawy. Wkrótce uzupełnią je atrakcje Parku Centralnego przy pobliskiej Alei Marszałka Piłsudskiego oraz pływalni olimpijskiej, która za trzy lata powstanie w bezpośrednim sąsiedztwie Silvy. Aktywni lokatorzy Silvy już dziś mogą się cieszyć walorami pobliskiej dzielnicy sportowej, gwarantującej świetne warunki wszechstronnych treningów dla dorosłych i dzieci czy zajęcia szkółek sportowych.

Dodatkowym atutem osiedla jest bliskość centrum Gdyni. Wystarczy pokonać przejście podziemne pod torami kolejki, aby znaleźć się przed Urzędem Miasta. Stąd tylko kilka minut spaceru na Bulwar Nadmorski lub ulicę Świętojańską prowadzącą do rodzinnych atrakcji: kin, restauracji, miejsc rozrywki i kultury. Infrastruktura śródmieścia Gdyni zapewnia lokatorom Silvy również adresy niezbędne w rodzinnej codzienności: przedszkola, szkoły, apteki, placówki służby zdrowia i sklepy.

To też Cię zainteresuje: Nieduży dom dla rodziny - zobacz przytulne wnętrza

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!