REKLAMA

Oświetlenie - kwestia estetyki i bezpieczeństwa

Redakcja Archiconnect.pl | 29 cze 2018 10:41 0

Oświetlenie to bardzo istotny element aranżacji, umożliwiający kreowanie nastroju nie tylko wewnątrz, ale i na zewnątrz domu. Ważną rolą zewnętrznego oświetlenia jest również zapewnienie bezpieczeństwa osobom korzystającym po zmroku ze schodów, tarasów, ogrodowych altan itp.

Ogród to miejsce, do którego przenosimy latem nasze życie towarzyskie - spotkania z przyjaciółmi, przyjęcia, miejsce zabaw dzieci. Warto zadbać o bezpieczeństwo swoje i gości, oświetlając tarasy oraz altany, w których spędzamy czas z bliskimi.

Pamiętajmy też o odpowiednim oświetleniu ścieżek komunikacyjnych. Można zaakcentować je gustownymi oprawami ogrodowymi. Efektownie wyglądało będzie również podświetlenie ważnych elementów architektonicznych. Tutaj świetnie sprawdzą się oprawy z wymiennym źródłem światła oraz słupki ogrodowe ze zintegrowanym źródłem LED. Inwestowanie w technologię LED wiąże się z korzyściami zarówno dla środowiska, jak i portfela – pozwala oszczędzić energię oraz pieniądze.

"Osobom, które chciałyby uzupełnić oświetlenie ogrodu podświetlając również dom, rekomendujemy oprawy ścienne takie, jak Nessa czy Silva, plafoniery elewacyjne np. Astrit lub kinkietowe – Tiago. Po zmroku oświetlą budynek, a w ciągu dnia staną się niezwykle nowoczesną i designerską ozdobą domu" – radzi Mateusz Strzałkowski, koordynator komunikacji marketingowej i PR w GTV Poland.

Warto też zadbać o oświetlenie furtki, bramy czy podjazdu do garażu. Nie tylko po to, aby zwiększyć bezpieczeństwo poruszających się tamtędy osób, ale również poprawić widoczność stref, w których mogą pojawić się włamywacze. Sprawdzą się tutaj oprawy najazdowe, a także naświetlacze z czujnikiem ruchu. Samoczynnie uruchamiające się po wykryciu ruchu oświetlenie może odstraszyć potencjalnego złodzieja.

Zobacz też: Designerskie meble do ogrodu i na taras

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!