REKLAMA

OVO Wrocław – luksus w centrum miasta

Redakcja Archiconnect.pl | 04 paź 2018 14:39 0

Wrocław to styl życia, który zasługuje na uwiecznienie w architektonicznej formie - uznał architekt Asaf Gottesman. Ta myśl zainspirowała go do stworzenia koncepcji OVO Wrocław – multifunkcjonalnego obiektu o futurystycznej formie, który płynnie wpisał się w zabudowę centrum miasta.

Pomysł na OVO narodził się ponad dekadę temu. Znalazł zwolenników na tyle przekonanych do projektu i zdeterminowanych do działania, że oparł się próbie globalnego kryzysu gospodarczego. Realizację inwestycji przy ul. Podwale 82/91 rozpoczęto wiosną 2014 roku. Latem 2016 roku obiekt, którego całkowita powierzchnia liczy blisko 49 tys. m2, oddano do użytku. Unikalność projektu przejawia się zarówno w jego architektonicznej formie, jak i wielości realizowanych funkcji. OVO Wrocław to dziś jeden z najbardziej rozpoznawalnych obiektów we Wrocławiu i pierwszy w Polsce przykład blobitektury. Elewację opływowego, przypominającego kroplę wody budynku pokrywa aż 5,5 tys. m2 eleganckiego, białego Corianu. Nowoczesność kompleksu widać na każdym kroku, także w środku. Inteligentny budynek jest stale monitorowany przez BMS (Building Management System) – nowoczesny system kontroli i sterowania m.in. dostępem do poszczególnych części obiektu, bezpieczeństwem pożarowym, oświetleniem czy wentylacją.

OVO Wrocław to kwintesencja miejskiego życia. Połączenie różnych funkcji w tak nowoczesny sposób czyni go obiektem unikatowym, nie tylko w skali Polski, lecz również Europy – mówi Shuckie Ovadiah, jeden z inwestorów i dyrektor generalny OVO Wrocław. Mieszczą się tu luksusowe apartamenty i penthouse’y, wysokiej klasy lokale biurowe, pięciogwiazdkowy hotel DoubleTree by Hilton z kasynem, salą balową i centrum konferencyjnym, Holmes Place - centrum fitness klasy premium oraz luksusowe Kandara SPA. Nie brakuje też butików z odzieżą topowych światowych marek, jak np. Isabell Boutique czy Cardio Bunny Sugarfree, a także licznych kawiarni i restauracji, serwujących dania kuchni z całego świata. Warto przy tej okazji wymienić lokale takie jak Campo Modern Grill – uznany za najlepsze restauracyjne wnętrze świata 2017 roku w międzynarodowym konkursie WIN Awards, kawiarnię Etno Café, Kofuko Sushi, czeską restaurację Drevny Kocur, Browar Pinta ze specjalnym rzemieślniczym piwem czy specjalizującą się w azjatyckich pierożkach Dim Sum Garden.

Multifunkcjonalność obiektu została dokładnie przemyślana i w pełni wykorzystana, tak aby stworzyć spójną całość. Część hotelowa i mieszkalna kompleksu OVO Wrocław to tak naprawdę dwie autonomiczne strefy, posiadające niezależne instalacje, lecz funkcjonalnie przenikające się i tworzące jeden organizm. W przypadku tego obiektu śmiało możemy mówić o pełnej synergii poszczególnych segmentów, zróżnicowanych pod względem funkcji i najemców – podkreśla Shuckie Ovadiah. Dzięki temu właściciele biur mogą korzystać z udogodnień hotelu i obiektów konferencyjnych dla biznesu, a mieszkańcy apartamentów jeść posiłki w restauracji DoubleTree by Hilton i innych renomowanych kawiarniach oraz restauracjach, mieszczących się na terenie obiektu. Właściciele zlokalizowanych na ostatnim piętrze budynku penthousów, z których największy ma aż 250 m2, nie muszą nawet wychodzić z domu. Posiłki z hotelowej restauracji mogą im być dostarczane bezpośrednio do jadalni, specjalnymi windami. Rezydenci apartamentów OVO mają również dostęp do hotelowych usług, takich jak sprzątanie, prasowanie czy pranie.

Koncepcja architektoniczna OVO Wrocław zakładała, że będzie to obiekt otwarty. Jego twórcom zależało na uczynieniu z tego wielofunkcyjnego kompleksu miejsca różnorakich miejskich interakcji społecznych, biznesowych i kulturalnych. Dlatego właśnie zielony, wewnętrzny dziedziniec o powierzchni ponad 2,5 tys. m2 ma charakter ogólnodostępnej przestrzeni publicznej. Odbywają się tu koncerty, wydarzenia o charakterze kulinarnym, a latem działa… miejska plaża.

OVO Wrocław został opracowany przez Asafa Gottesman’a, Angel Poland Group, Shuckie Ovadiah’a i HP Partners. Zlokalizowany kilkaset metrów od Rynku, futurystyczny obiekt oddaje kwintesencję stolicy Dolnego Śląska: miasta otwartego i nowoczesnego, pełnego inspiracji. Projekt ten połączył w sercu metropolii biznes z kulturą, innowację z tradycją, towarzyskie spotkania z dyskusjami w elitarnym gronie. Był największą i najbardziej oczekiwaną inwestycją. W dwa lata po oddaniu do użytku można pokusić się o stwierdzenie, że OVO stał się architektoniczną wizytówką miasta, ikoną współczesnego Wrocławia i nową destynacją w mieście.

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!