REKLAMA

Phantom - Patryk Zajc opowiada o swoim projekcie kuchni

Redakcja Archiconnect.pl | 24 cze 2019 08:35 0

"W trakcie rysowania kuchni dochodzi się do etapu tzw. „wybuchu mebla”, czyli rozczłonkowania każdego elementu składowego. Patrząc na projekt stwierdziłem, że te niepołączone elementy mogą ciekawie wyglądać w gotowej kuchni" - tak Patryk Zajc opowiada o swoim autorskim projekcie kuchni Phantom.

Phantom to Twój pierwszy autorski projekt kuchni. Co było inspiracją do jej stworzenia?

Patryk Zajc: Inspiracją był „lewitujący stół” oparty na konstrukcji wykorzystującej przeciwwagę. Od dawna myślałem o stworzeniu wyspy kuchennej połączonej z blatem, który nie ma nóg. Do stworzenia tego mebla wykorzystałem moje ulubione materiały: drewno oraz naturalny kamień. Użyliśmy specjalnego wykończenia powierzchni. Granit wytrawiono kwasem, co nadało mu ciekawą, miłą fakturę. Z kolei fornir dębowy został głęboko wyszczotkowany, dzięki czemu ma satynową delikatność.

Zobacz też: Biała kuchnia - piękna i funkcjonalna. Zobacz realizacje z Polski

Co wyróżnia Phantom spośród innych modeli kuchni Zajc? Czy jest w nim zawarty jakiś nowy kierunek marki?

P.Z.: Projektując kuchnię Phantom wprowadziłem kilka nowych rozwiązań, nieobecnych w poprzednich modelach. Na uwagę zasługuje właśnie połączenie stołu z wyspą na ramie opartej na przeciwwadze. To nadaje bardzo nowoczesnego charakteru meblowi i wpisuje się w aktualne światowe trendy w projektowaniu - meble mają możliwie jak najlżejsze konstrukcje bryły. Nowym, ciekawym rozwiązaniem jest też oświetlenie ledowe na krawędziach. Chodziło mi o to, aby podnieść walory wizualne mebla i nie ograniczać się tylko do rozwiązań czysto funkcjonalnych.

To też Cię zainteresuje: Odważ się na czerń! Zobacz elegancki apartament

O jakie nowe funkcje wzbogacił się model Phantom? 

P.Z.: W granitowym blacie kuchni pojawiły się otwory na zioła z odpływem wody, a w szufladach dodane są nowe organizatory. W szafie zaprojektowałem wewnętrzną komodę oraz uchwyty na kieliszki. Drzwi szafy chowają się kieszeniowo, co daje większą swobodę ruchu w czasie pracy w kuchni. Ideą, która mi przyświecała było stworzenie mebla, który będzie możliwie jak najbardziej ergonomiczny.

Warto przeczytać: Konglomerat, kamień czy spiek? Co na blat w kuchni?

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!