REKLAMA

Piękny apartament: poczuj klimat hygge

Redakcja Archiconnect.pl | 20 lut 2019 13:43 0

Połączenie wspomnień z wakacji na Majorce ze skandynawskim designem stworzyło przestrzeń w klimacie hygge, wyjątkową pod wieloma względami. Główną dekorację części dziennej i serce całego mieszkania stanowi oryginalna zabudowa z drewnianych belek.

Inwestorzy zgłosili się do Zuzanny Kuc z pracowni ZU projektuje jeszcze przed zakupem mieszkania. Wspólnie wybrali apartament o powierzchni 107 m² w jednej z warszawskich dzielnic i już wtedy pojawiła się ogólna koncepcja wnętrza. Zmian w projekcie było dużo, m.in. przeniesienie kuchni do jednego z pokoi. Przygotowany został projekt zmian lokatorskich uwzględniający postawienie nowych ścian oraz instalację elektryczną, hydrauliczną i c.o. Deweloper wybudował mieszkanie według wytycznych inwestorów i projektantki, dzięki czemu czas wykończenia po odbiorze kluczy został znacznie skrócony.

Zobacz też: Drewno w łazience - zobacz wyjątkowe umywalki

Inwestorzy chcieli mieć bardzo spójne stylistycznie i przytulne wnętrze, w stonowanych barwach, ale z małym pieprzykiem. Baza jest utrzymana w tonacji bieli, szarości i drewna, wszystkie trzy łazienki wykończone są w tych samych płytkach, żeby utrzymać spójność całego projektu. Przełamanie tworzą miedziane dodatki (lampy, lustro, dekoracje, nawet garnki klientka wybrała w tym wykończeniu) i niebieskie akcenty w postaci krzeseł na miedzianych nogach i płytek w kuchni. Wzorzyste płytki to nawiązaniem do Majorki, którą Inwestorzy odwiedzali wiele razy i darzą szczególnym sentymentem - mówi Zuzanna Kuc. 

Serce domu bije w drewnie

Uwagę w mieszkaniu zwraca przede wszystkim zabudowa z belek przechodząca przez cały salon, tworząc swego rodzaju bramę, podświetlona profilami LED po obu stronach. Chciałam stworzyć coś szczególnego, co sprawi, że mieszkanie będzie wyjątkowe. Połączyłam ścianę na wejściu do salonu ze strefą TV za pomocą belek na ścianach i na suficie. Całość wypadła idealnie kompozycyjnie i wymiarowo. Belki miały za zadanie dodać przytulności wnętrzu i rozdzielić strefę jadalni od strefy wypoczynku mówi Zuzanna Kuc.

Z oryginalną drewnianą zabudową idealnie komponuje się wybrany przez projektantkę grzejnik Zeus marki Luxrad. Dzięki temu, że jest utrzymany w tym samym stylu, tworzy kontynuację zabudowy i harmonijnie współgra z belkami. Zależało mi na wyborze mebli i oświetlenia, które stworzą spójną całość. Projektując zabudowę z belek miałam świadomość, że to właśnie ona jest głównym bohaterem tego wnętrza. Musiałam więc znaleźć takie elementy wyposażenia, które nie będą dla niej konkurencją. Tak było również z grzejnikiem. Na szczęście obecnie wybór grzejnika, który idealnie pasuje do projektu nie jest problemem. Model Zeus jest integralną częścią aranżacji. Udowadnia coś jeszcze: grzejnik może być również dekoracją we wnętrzu - dodaje Zuzanna Kuc.

Apartament pod niebem Warszawy - ta przestrzeń Cię zachwyci

Nie jest to typowe wnętrze skandynawskie. Jest tu wiele elementów, które powodują, że przestrzeń nie jest nudna. Przytulna, ale z charakterem. A właścicielom o Majorce przypomina nie tylko kolorystyka, czy płytki, ale też przywieziony z urlopu plakat.

Źródło: materiały prasowe Luxrad

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!