REKLAMA

Płytki ceramiczne. Zobacz nowości prosto z Hiszpanii

Katarzyna Masłowska | 14 lut 2019 09:20 0

W tym roku w hiszpańskiej Walencji na targach Cevisama królowały lekkość i jasność: płytki imitujące marmury, ciepłe kolory ziemi, brązy, beże, odcienie piasku, pasteli czy zieleni i turkusu.

Przemierzając hale targowe wyraźnie było widać, że króluje kamień – szczególnie marmur. Duże formaty z wyraźnym użyleniem były obecne praktycznie na wszystkich stoiskach. I tu pojawiają się nowości i coraz odważniejsze propozycji, jak chociażby płytki marmurowe w dużym formacie z delikatnym użyleniem w kolorze słomkowego złota. Wśród wzorów imitujących kamień pojawiają się też wzory 3D.

Szary to nadal najpopularniejszy kolor wśród płytek, jednak nie jest on nudny i monotonny, wśród prezentowanych płytek obserwowaliśmy coraz bardziej delikatne i subtelne wzory. Producenci coraz śmielej sięgają po kolory – wyraźnie widać turkusy, denim czy butelkową zieleń. Living Coral, ogłoszony kolorem roku 2019, też jest widoczny – czasem w postaci całej płytki lub delikatnych dekorów. Z dużym impetem do gry powraca beż. 

Zobacz także: Ściana nad blatem - 20 wyjątkowych zdjęć kuchni

Złoto, srebro i miedź czy corten to elementy wielu prezentowanych kolekcji. Producenci odważnie stosują efekt brokatu – chociażby ożywiając nim wiele odcieni szarości.

Trend „Urban jungle” jest wyraźnie zaakcentowany. Na stoiskach nie brakuje wzorów roślin, wśród których króluje monstera. Możemy również zauważyć subtelne kwiaty czy wypukłe wzory roślinne.

Targi Cevisama uchodzą za typowo handlowe, nie brakuje tu jednak nowości wzorniczych. Są one jednak od razu surowo weryfikowane przez zwiedzających – dystrybutorów hiszpańskich płytek z całego świata. Tu sprzedawcy weryfikują i oceniają co będzie na lokalnych rynkach cieszyć się powodzeniem. 

Zobaczcie naszą bogatą fotorelację, w której uchwyciliśmy najnowsze trendy wzornicze w płytach ceramicznych.

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!