REKLAMA

Płyty gresowe z efektem betonu: dobre rozwiązanie na taras

Redakcja Archiconnect.pl | 12 kwi 2019 10:04 0

Wybierając materiał na posadzkę tarasu lub przydomowej strefy rekreacji często stajemy przed dylematem: beton czy ceramika? Złotym środkiem i rozwiązaniem problemu mogą okazać się płyty gresowe z efektem betonu.

Płyty gresowe to doskonały sposób na stworzenie atrakcyjnej wizualnie i trwałej aranżacji. Odporne na obciążenia, rysy, ścieranie czy oddziaływanie niekorzystnych warunków pogodowych (słońce, deszcz, mróz), coraz widoczniej wpisują się w krajobraz naszych ogrodów. Ponadto, ich powierzchnia jest niewrażliwa na działanie soli, kwasów i innych substancji chemicznych, a właściwości antypoślizgowe oraz łatwość czyszczenia zapewniają komfort użytkowania.

Efekt betonu

Gres porcelanowy oferuje przy tym niezwykłe bogactwo kolorów i faktur, m.in. efekt betonu. Seria Glocal, tegoroczna nowość w kolekcji Libet Ceramic, obejmuje 5 wyjątkowych wersji kolorystycznych oraz 4 praktyczne formaty: 60x60 cm, 90x90 cm, 60x120 cm, a nawet 120x120 cm. Stanowi ona bardzo subtelne, przyjemne dla oka nawiązanie do swojego pierwowzoru. Dzięki temu znakomicie komponuje się zarówno z surowymi, jak i z cieplejszymi stylami wykończenia.

Miłośników łączenia subtelności z industrialnym klimatem z pewnością zainteresują także płyty Officine. Wyjątkowy efekt przecieranego betonu znakomicie prezentuje się tu w towarzystwie jednej z pięciu dostępnych, głębokich barw. Również w tym przypadku korzystać można z potencjału kreacyjnego różnych formatów płyt: 60x60 cm, 90x90 cm, 40x120 cm.

Zobacz też: Idzie wiosna. Urządź swój balkon lub ogród w stylu Jungalow

Warto pamiętać, że płyty ceramiczne to także komfort i szerokie możliwości montażu. Obok tradycyjnych metod klejenia lub układania na gruncie, coraz większą popularnością cieszą się technologie tarasów wentylowanych (wsporniki tarasowe) oraz stosowanie zapraw drenarskich.

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!