REKLAMA

Pokój ucznia - jak pobudzić kreatywność dziecka

Redakcja Archiconnect.pl | 23 wrz 2018 15:15 0

Odpowiednio umeblowane i kreatywne pomieszczenie do nauki sprawi, że zdobywanie wiedzy stanie się znacznie przyjemniejsze. Przygotowaliśmy kilka praktycznych wskazówek, dotyczących tego, jak urządzić pokój pilnego ucznia.

Odpowiednie oświetlenie przy odrabianiu lekcji to rzecz absolutnie niezbędna w pokoju ucznia. W zależności od tego, czy nasze dziecko jest lewo- czy praworęczne, należy ustawić biurko prostopadle do okna stroną, która pozwoli na pracę bez przysłaniania światła w trakcie pisania. Jeśli jedyne możliwe ustawienie mebli wymusza, by miejsce do pracy znajdowało się bezpośrednio przy oknie, konieczne będzie zamontowanie rolet. Inaczej zbyt duże natężenie światła okaże się bardzo męczące dla oczu dziecka. Poza odpowiednim umiejscowieniem biurka, pamiętajmy też o postawieniu na nim lampki – sprawdzi się zwłaszcza w jesienne i zimowe dni, kiedy dociera do nas coraz mniej naturalnego światła.

Wszystko w zasięgu

Słowniki, książki, materiały papiernicze – meble, na których znajdują się najbardziej niezbędne w trakcie nauki przedmioty, powinny znajdować się blisko miejsca do pracy. Dlatego też należy zadbać o to, by regały i szafki sąsiadowały z biurkiem. Dzięki temu pilny uczeń nie będzie musiał odrywać się od odrabiania pracy domowej, by zajrzeć do podręczników lub sięgnąć po zeszyt. Dobrze, aby w zasięgu wzroku dziecka znajdowały się również drzwi wejściowe do pokoju. Zapewni to komfort w trakcie nauki, ponieważ nasza pociecha nie będzie musiała odwracać głowy, chcąc sprawdzić kto wchodzi do jej pokoju.

Przestrzeń twórcza i stymulująca

Miejsce, w którym nasze pociechy zdobywają wiedzę powinno stymulować je do interesujących pomysłów oraz ciekawych rozwiązań. Zadbajmy o to, by na biurku znalazła się tablica kredowa, globus w stylu vintage lub kolorowe organizery – gadżety urozmaicą i „ożywią” przestrzeń. Wygodne łóżko zapewnić może nie tylko komfortowy sen, ale również przestrzeń do zdobywania wiedzy.

System Smart Click to zestaw składający się z łóżka, dowolnego materaca oraz podłużnych, tapicerowanych „kafelków”. Dlaczego rozwiązanie cieszy się dużym zainteresowaniem wśród rodziców? Jesteśmy przekonani, że za największą zaletę uznają oni możliwość stworzenia nie tylko komfortowego miejsca odpoczynku, ale również kreatywnej przestrzeni do zdobywania wiedzy. Umożliwiają to tapicerowane moduły – dzięki nim z łatwością stworzymy zagłówek o dowolnej wielkości i kształcie, zyskując tym samym wygodne podparcie dla pleców dzieci podczas nauki – wyjaśnia Artur Wasążnik, ekspert marki Comforteo.

Zobacz też: Dyskretna funkcjonalność - kasety zasilające GES R2

Kolory sprzyjające koncentracji

Najbardziej sprawdzonym i uniwersalnym rozwiązaniem kolorystycznym w pokoju do nauki będzie zastosowanie stonowanych barw: błękitu, delikatnej zieleni, beżu oraz bieli. Są to kolory, które nie rozpraszają, a co więcej – wspomagają koncentrację. Bywa jednak, że niektórym dzieciom nauka idzie znacznie lepiej, kiedy ich otoczenie utrzymane jest w intensywnych barwach – czerwieniach, pomarańczach oraz fioletach. Warto jednak wprowadzić je do sypialni dziecka w postaci dodatków, takich jak: ramki na zdjęcia, abażury, ozdobne poduszki, zegary. W ten sposób zapewnimy pilnemu uczniowi atrakcyjną przestrzeń do zdobywania wiedzy, a jednocześnie miejsce, które będzie korzystnie wpływało na jego kreatywność, twórcze myślenie i pomysłowość.

To też Cię zainteresuje: Japoński pokój nastolatki

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!