REKLAMA

Przechowywanie - jak optymalnie zaaranżować przestrzeń

Redakcja Archiconnect.pl | 01 paź 2018 14:06 0

Projektując dom lub mieszkanie, staramy się jak najbardziej racjonalnie zagospodarować posiadaną przestrzeń. Co możemy zrobić, żeby zoptymalizować przestrzeń do przechowywania? Poznajcie kilka sprawdzonych sposobów architekta wnętrz.

Jak zagospodarować przestrzeń w domu?
Radzi architekt Dorota Maksymowicz, właścicielka pracowni The Space:

1. Składane stoły, wysuwane blaty
Funkcjonalnym rozwiązaniem do małych mieszkań są składane stoły i wysuwane blaty. Rozkładamy je w razie potrzeby, np. do posiłku, a po jego zakończeniu składamy, zyskując cenne miejsce. Takie rozwiązanie sprawdzi się szczególnie w niewielkich kuchniach, kącikach do pracy oraz pokojach pełniących kilka funkcji jednocześnie.

2. Półki pod sufitem
W małych mieszkaniach największym problemem jest brak wystarczającej ilości schowków i miejsc na przechowywanie. Dobrym rozwiązaniem w takiej sytuacji są półki biegnące pod sufitem. Są one szczególnie polecane przy wysokich wnętrzach, ale nie tylko. Na wysoko zawieszonych półkach można umieścić rzadko używane rzeczy lub te, które powinny pozostać poza zasięgiem dzieci. Narożniki to miejsca z reguły niewykorzystane. Tymczasem warto w nich zamontować półki, które dostarczą dodatkowej powierzchni na przechowywanie rzeczy. Na rynku są dostępne modele półek zaprojektowane specjalnie z myślą o domowych kątach. Szeroka gama produktów pozwoli na wybór optymalnego rozwiązania.

Nowoczesny dom - zobacz ponadczasowe, eleganckie wnętrza

3. Zabudowy
Sypialnia to również dobre miejsce do przechowywania. Część za zagłówkiem łóżka można zabudować, tworząc miejsce na odłożenie książki przed snem, czy odstawienie szklanki wody.
Miejsce do przechowywania to absolutny priorytet. Wszelkie zabudowy - jeśli dodatkowo będą białe, optycznie powiększą przestrzeń. Polecamy też kuchnie z wysokimi szafkami po sam sufit, które sprytnie pomieszczą cały kuchenny rozgardiasz. O miejsce do przechowywania zadbajmy też w łazience - w małym wnętrzu stojące kosmetyki, leżące ręczniki i inne drobiazgi dodatkowe zabierają cenne centymetry.

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!