REKLAMA

Przyjazna i inspirująca przestrzeń - zobacz wnętrza siedziby Blue Media

Redakcja Archiconnect.pl | 25 cze 2019 12:51 0

Siedziba spółki Blue Media, lidera innowacji w dziedzinie transakcji płatniczych, imponuje na wskroś współczesną architekturą i designem. Biuro zajmuje trzy najwyższe kondygnacje i poddasze Domu Zdrojowego położonego w prestiżowej lokalizacji, z imponującym widokiem na sopockie molo, Zatokę Gdańską oraz plac Przyjaciół Sopotu.

Ta nadmorska realizacja jest efektem kooperacji grona specjalistów: projektantów pracowni ARCH 515 i Rasztawicki Architekci; firmy ABB, która zapewniła rozwiązania z zakresu inteligentnego budownictwa oraz Marka Jakuba Domżalskiego z firmy DOM-I, integratora automatycznych systemów. Inwestycję wyróżniają wysokiej klasy materiały wykończeniowe: drewno parkietu ułożonego we francuską jodłę oraz naturalny kamień. Uwagę zwraca też wartościowe wzornictwo indywidualnie zaprojektowanej zabudowy meblowej oraz przemyślane oświetlenie. Przestronne panoramiczne okna i otwarcia na drewniane tarasy, powstałe w drugiej fazie realizacji pod okiem pracowni ARCH 515, pozwoliły otworzyć przestrzeń biura o powierzchni 1000 m kw. na otoczenie. Przeszklenia dominują również we wnętrzach: na klatce schodowej oraz jako elementy działowe poszczególnych stref.

Zobacz też: Otwarty dom - o zacieraniu granic w przestrzeni opowiadają architekci pracowni Studio.O.

Charakterystyczne dla siedziby Blue Media są też zachowane elementy konstrukcyjne pomieszczeń oraz surowość materiałów i zachowawczość form, które zyskują szlachetnego sznytu dzięki towarzystwu niebanalnego designu i dzieł sztuki. To właśnie plastyczna aranżacja wnętrza oraz dyskretna symboliczna kompozycja kolorystyczna – niebieskie motywy w meblach i instalacjach – decydują o tożsamości tego miejsca – przekonuje Oliwer Rasztawicki, zaangażowany wraz z ARCH 515 w realizację na pierwszym jej etapie. Warto zwrócić uwagę też na specyfikę podziału funkcjonalnego, która decyduje o jakości współprzebywania pracowników firmy. W przestrzeniach biurowych i częściach wspólnych budynku zadbano nie tylko o warstwę estetyczną, ale też użytkową (m.in. o komfortowe warunki akustyczne).

To też Cię zainteresuje: Naturalna kolorystyka i funkcjonalne rozwiązania - nowe biuro Natural Pharmaceuticals

Prestiż inwestycji podnosi dodatkowo zaawansowany system automatyki. W trosce o komfort pracowników Blue Media marka ABB zadbała o urządzenia sterujące oświetleniem wraz ze ściemniaczami oraz roletami i żaluzjami. ABB dostarczyła również profesjonalne czujniki ruchu i obecności. Z kolei z uwagi na charakter działalności firmy nad całością czuwają profesjonalne systemy bezpieczeństwa – przycisk alarmowy, wyłącznik pożarowy oraz zaawansowany system wideodomofonowy ABB-Welcome. Intuicyjną obsługę i zdalne sterowanie budynkiem zapewnia aplikacja na urządzenia mobilne: tablety czy smartfony. Za projekt teletechniczny wraz z generalnym wykonawstwem elektryki, teletechniki i automatyki odpowiedzialna była firma DOM-I.

Czytaj także: Nowa, polska marka co-workingowa rusza we Wrocławiu. Zobacz wnętrza WORKO

Współpraca ekspertów i pasjonatów z wielu branż zaowocowała powstaniem niepowtarzalnego miejsca. W sposób efektywny i logiczny łączy ono działalność lokalu użytkowego z przestrzenią przyjazną i inspirującą, a przy tym spójną z aktualnymi trendami w projektowaniu przestrzeni biurowych.

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!