Barka zacumowana jest w centralnym punkcie Bulwarów Wiślanych, tuż obok Centrum Nauki Kopernik i Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Podstawową funkcją dwupoziomowego pływającego pawilonu o czterdziestometrowej długości jest zapewnienie odpowiednich warunków do cumowania tramwaju wodnego i małych jednostek pływających, które kursują po Wiśle. Komunikacja z brzegiem odbywa się z wykorzystaniem dwóch trapów. Krótszy łączy pokład główny z dolnym poziomem nabrzeża, a dłuższy, o długości około 14 metrów, scala górną kondygnację z wysokim brzegiem bulwaru.
Zobacz też: Motel One Warszawa Chopin - zobacz wnętrza inspirowane twórczością Fryderyka Chopina
Zaproponowane przez architektów pracowni Five Cell rozwiązanie oddaje hołd Wiśle poprzez wodniackie kolory oraz przewijający się pod różnymi postaciami, determinujący całość kompozycji motyw mozaiki z nawiązaniem do barw i symboliki płynącej wody. Przystań Nowa Fala to również płynne przenikanie się elementów różnorodnie wybarwianego drewna.
Wodniackie kolory i drewno
Dolny pokład w strefie wejściowej kryje stanowisko recepcyjne do sprzedaży biletów na rejsy. Drewniany kontuar z podświetlanym frontem wykonanym z kantówek ustawiony jest na tle ściennej grafiki, która maskuje wejście do ogólnodostępnej toalety. Przy ladzie znajduje się poczekalnia dla pasażerów, gdzie przewidziano strefę wysokich siedzisk, która przenika się z przytulną, ale przestronną i oszkloną przestrzenią, która prowadzi poprzez salę konsumpcyjną do dwóch barów w stylistyce „portowej”.
Wizualna dystynkcja owych barów z teakowymi blatami znajduje swoje odzwierciedlenie w ich osobnych funkcjach. Bar „niebieski”, który wyróżnia się frontem nasuwającym skojarzenie ze skomplikowaną kubistyczną kompozycją, to królestwo win serwowanych wraz z przekąskami, natomiast bar „żółty” to strefa przygotowywania specjalnych koktajli z obszerną ekspozycją oferowanych napojów alkoholowych. Za ladą w widocznym miejscu umieszczono ścienne krany do nalewania piwa, które są połączone bezpośrednio instalacją z wydzieloną chłodnią.
To też Cię zainteresuje: Industrializm po skandynawsku - zobacz piękne, jasne mieszkanie
Salę konsumpcyjną wyznacza podwieszana struktura z delikatnymi akcentami kolorystycznymi wykonanymi z bejcowanego drewna, wśród których ukryto główne oświetlenie. Instalacje sufitowe zostały pomalowane na neutralny kolor, tak aby stworzyć jednolite tło. Charakter wnętrza dopełnia roślinność zwisająca z sufitu, gliniane doniczki oraz drewniane krzesła o różnej formie i wybarwieniu. Modułowe stoliki pozwalają na elastyczne dopasowanie przestrzeni do potrzeb i warunków. W słoneczne dni można w pełni wykorzystać potencjał barki skracając dystans z naturą poprzez rozsunięcie witryn i otwarcie sali barowej na rzekę i bulwary.
- 1
- 2
- Następna »
- drewno
- restauracja
- kolorowe wnętrze
- kolor we wnętrzu
- projekt restauracji
- wnętrze restauracji
- przestrzeń publiczna
4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!