REKLAMA

Przytulne, małe mieszkanie: nowoczesne wnętrze w pastelach

Redakcja Archiconnect.pl | 22 marz 2019 09:20 0

Dwie architektki – Sylwia Choszcz i Monika Behrendt-Kucińska z pracowni SMart Studio – zajęły się przearanżowaniem tego liczącego zaledwie 37 m kw. mieszkania, położonego na gdańskiej Wyspie Spichrzów. Dzięki ich pomysłowości i talentowi zyskało ono nowe oblicze.

Spod ręki projektantek SMart Studio wyszła aranżacja o zdecydowanie kobiecym charakterze. Trochę na przekór współczesnym trendom we wnętrzu dominują łagodne, zgaszone pastele, dla których ramą jest biel oraz jasna szarość. To zabieg w pełni zamierzony – jasne kolory powiększają optycznie przestrzeń.

Zobacz też: Nowocześnie i z klimatem - ciekawy pomysł na wydzielenie sypialni w mieszkaniu

W małych wnętrzach architekci, by zyskać na przestronności często decydują się na otwarty plan, jednak Sylwia Choszcz i Monika Behrendt-Kucińska postąpiły inaczej. Aby lepiej doświetlić mieszkanie tradycyjną ścianę pomiędzy sypialnią a salonem z aneksem kuchennym, zastąpiono systemem ścianek i drzwi przesuwnych S1500 marki Raumplus. Aluminiowy profil harmonijnie komponuje się z wystrojem i nie wywołuje skojarzenia z przestrzeniami publicznymi. Dopasowanie systemu do dowolnego stylu zapewnia szeroki wybór rodzajów wykończeń powierzchni ramy (satynowa anoda lub lakier w kolorze z palety RAL) oraz rodzajów szkła. Tutaj wybrano szarość pasującą do innych elementów wnętrza oraz w pełni przezroczyste szkło. Jego duże tafle dobrze oddzielają część sypialną od dziennej, a równocześnie dają efekt przenikania się dwóch sfer. Wieczorem, gdy mieszkańcy kładą się spać, intymność w sypialni zapewniają mocno drapowane kotary.

Autorskie pomysły

Nawiązaniem do magazynowej historii miejsca jest nieotynkowana ceglana ściana na wprost wejścia. Biały kolor łagodzi jej industrialny charakter, a chropowata struktura przyciąga wzrok w tym pozbawionym dzieł sztuki czy bibelotów mieszkaniu. Wykusz w salonie również zyskał ciekawą aranżację. Przy niewielkim oknie znalazł się kącik zabaw dla dziecka. Drewniana zabudowa, służąca również jako dodatkowe miejsce do przechowywania, nawiązuje kształtem do domku dla lalek. W ten sposób powstało idealne miejsce zabaw dla najmłodszych, które mogą dowolnie przemieniać tylko za sprawą swojej wyobraźni. Autorskim pomysłem projektantek, wykonanym przez lokalnego stolarza, jest okrągły stół, którego białą podstawę i blat łączy drewniana kolumna. Ciekawie rozwiązano również aneks kuchenny. Umieszczono go na najmniej eksponowanej ścianie, a lekkości nadaje mu brak wiszących szafek i nietypowy dla kuchni miętowo-turkusowy kolor.

To też Cię zainteresuje: Eklektyczny apartament w Berlinie - w tym wnętrzu nie ma nudy!

Mieszkanie na Wyspie Spichrzów to wnętrze pełnowymiarowe pomimo niewielkich rozmiarów. Okazuje się, że dzięki dobrym pomysłom i nowoczesnym rozwiązaniom nawet na 37 m kw. można urządzić piękny apartament, bez uszczerbku na funkcjonalności.

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!