REKLAMA

Pustaki, cegła i dachówka ceramiczna w aranżacji biura - zobacz projekt The Design Group

Redakcja Archiconnect.pl | 02 lip 2019 09:25 0

Specyfika firmy Wienerberger i wytwarzane przez nią produkty były dla architektów warszawskiej pracowni The Design Group punktem wyjścia i inspiracją do stworzenia koncepcji wnętrz nowej siedziby tego producenta. W aranżacji wykorzystano pustaki, cegłę i dachówkę ceramiczną.

Projektanci poszukiwali sposobów na niekonwencjonalne zaprezentowanie różnorodności oferty Wienerberger, pokazanie różnych faktur i struktur ich produktów. Poza tradycyjnym zastosowaniem materiałów np. w formie płytek klinkierowych na ścianach zdecydowali się na stworzenie przegród ażurowych z pustaków, których realizacja była dużym wyzwaniem, zarówno projektowym, jak i konstrukcyjnym. W biurze zobaczymy też ścianki z płyt laminowanych, które inspirowane są strukturą produktów ceramicznych.

Zobacz też: Nowoczesne biuro w budynku z historią - siedziba Stalgast w Centrum Praskim "Koneser"

Założeniem architektów, było stworzenie przytulnego, ale także lekkiego i jasnego wnętrza biurowego, dlatego też w kontraście do ,,ciężkiej cegły’’ większość elementów wykonano w odcieniach bieli oraz szarości, wzbogacone zostały bielonym drewnem. Sufity zostały otwarte, z widocznymi instalacjami pomalowanymi na kolor biały.

Charakterystycznym elementem aranżacji są też przegrody z siatki stalowej lakierowanej na biało, wydzielające przestrzenie do pracy i komunikacji. Dzięki swojej ażurowości przegrody przepuszczają światło i nie zmniejszają optycznie przestrzeni. Wnętrze całego biura dopełniają kolorowe meble i kotary, dzięki czemu nabiera ono domowego charakteru.

To też Cię zainteresuje: Jak zaprojektować biuro, które połączy pokolenia? Poznaj rady eksperta

Inwestorowi zależało na stworzeniu miejsca do wspólnego spożywania posiłków i odpoczynku, którego brakowało w poprzednim biurze Wienerberger. Dlatego z powierzchni 1 800 m2 wydzielono ok. 60 m2 , gdzie powstała duża, przytulna kuchnia ze strefą chillout, klimatem przypominająca kawiarnie w stylu industrialnym. Całość koncepcji opracowanej przez pracownię The Design Group dopełniają piękne lustra, biała zabudowa meblowa i kamienne blaty, które kontrastują z wyrazistą cegłą na ścianach. Charakteru tej wyjątkowej przestrzeni do wypoczynku dodają również artystyczne fotografie w czarnych ramach.

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!