REKLAMA

Radisson Collection Hotel w Warszawie już otwarty - wnętrza warte 5 gwiazdek!

Redakcja Archiconnect.pl | 02 lip 2019 14:01 0

Istniejące hotele, czując konkurencję ze strony tych nowych, robią wszystko aby ich oferta wciąż pozostawała atrakcyjna. Coraz popularniejsza staje się modernizacja wnętrz obiektów, które powstały kilkanaście lat temu. Przykładem może być otwarty na nowo Radisson Blu w Warszawie, który przekształcił się w pięciogwiazdkowy Radisson Collection Hotel. Za nowoczesny projekt przemiany wnętrz hotelu odpowiada pracownia architektoniczna Iliard Architecture & Interior Design.

Założeniem projektu i ważnym aspektem dla inwestora było przede wszystkim odnowienie wnętrz hotelu tak, aby odpowiadały współczesnym standardom i wymaganiom klientów, a także były zgodne z założeniami marki Radisson. Zadaniem pracowni Iliard Architecture & Interior Design było przygotowanie projektu koncepcyjnego oraz wykonawczego, który wpisze się w powyższe wymagania, a także sprosta gustom inwestorów. Dodatkowym wyzwaniem okazała się wiadomość, którą architekci otrzymali już w procesie realizacji fazy wykonawczej projektu. Okazało się, że warszawski obiekt awansuje w randze marek hoteli sieci Radisson – z Radisson Blu przekształci się w Radisson Collection, czyli dołączy do grona najlepszych hoteli tej grupy.

Zachwycić już na wejściu

Prace projektowe, wliczając w to okres, w którym powstawały pokoje wzorcowe, trwały około 9 miesięcy. Wnętrza stref ogólnodostępnych zaprojektowane zostały jako duże i otwarte przestrzenie.

To też Cię zainteresuje: Kulturowy miks stylów - zobacz wnętrza hotelu Ibis Styles Sarajewo

Chcemy pokazać ich skalę i pozwolić gościom na swobodę i możliwość doświadczania rozległych  wnętrz, które łączą klasykę z duchem wielkiego miasta – mówi odpowiedzialna za projekt Beata Mazur z Iliard Architecture & Interior Design z Krakowa. Jednym z kluczowych elementów projektu, który ma zachwycić gości tuż po przekroczeniu progu hotelu, jest dekoracyjna ażurowa ściana, sięgająca od posadzki parteru, aż do sufitu kolejnego piętra. W rozległym lobby hotelowym dominują jasne kolory posadzek i ścian, które są przełamywane czernią stali, ciepłem drewna oraz odcieniami koloru niebieskiego, występującego na tapicerkach części mebli. Ważną rolę pełnią także szlachetne materiały – wzory naturalnego kamienia, pojawiające się na ścianach i blatach najważniejszych mebli, mosiężne detale podkreślające elegancję, czy dekoracyjne tafle szkieł i barwionych luster. Pokoje i łazienki hotelowe są eleganckie i ponadczasowe – we wnętrzach dominują wzory białych i czarnych kamieni, struktury drewna i odcienie szarości. Ciepła dodają miękkie, welurowe tapicerki wezgłowi oraz krzeseł, a także nastrojowe oświetlenie pomieszczeń. Klimatu dopełniają czarne elementy meblowe i dekoracyjne – dodaje Beata Mazur.

Local flavour zamknięty w fotografii

Kolejnym, ważnym elementem wystroju wnętrz są zdjęcia autorstwa Amerykanina mieszkającego w Warszawie - Erika Witsoe. Wyjątkowe ujęcia zdobią ściany pokoi, łazienek oraz stref ogólnodostępnych. Fotografie ukazują tzw. local flavour i przedstawiają nowoczesną Warszawę z jej historią i mieszkańcami w tle i odbiciu. Doskonałe zdjęcia Erika Witsoe nadają wnętrzom hotelu duszy i wielkomiejskiego charakteru – mówi Beata Mazur. Kadry tego wyjątkowego fotografa pozwalają spojrzeć na miasto w nieoczywisty sposób i odnaleźć w nich ducha największych metropolii świata. Równocześnie wprowadzają do wnętrz elegancję i pozwalają na refleksję nad otaczającym nas miastem – dodaje Beata Mazur.

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!