Założeniem projektu i ważnym aspektem dla inwestora było przede wszystkim odnowienie wnętrz hotelu tak, aby odpowiadały współczesnym standardom i wymaganiom klientów, a także były zgodne z założeniami marki Radisson. Zadaniem pracowni Iliard Architecture & Interior Design było przygotowanie projektu koncepcyjnego oraz wykonawczego, który wpisze się w powyższe wymagania, a także sprosta gustom inwestorów. Dodatkowym wyzwaniem okazała się wiadomość, którą architekci otrzymali już w procesie realizacji fazy wykonawczej projektu. Okazało się, że warszawski obiekt awansuje w randze marek hoteli sieci Radisson – z Radisson Blu przekształci się w Radisson Collection, czyli dołączy do grona najlepszych hoteli tej grupy.
Zachwycić już na wejściu
Prace projektowe, wliczając w to okres, w którym powstawały pokoje wzorcowe, trwały około 9 miesięcy. Wnętrza stref ogólnodostępnych zaprojektowane zostały jako duże i otwarte przestrzenie.
To też Cię zainteresuje: Kulturowy miks stylów - zobacz wnętrza hotelu Ibis Styles Sarajewo
Chcemy pokazać ich skalę i pozwolić gościom na swobodę i możliwość doświadczania rozległych wnętrz, które łączą klasykę z duchem wielkiego miasta – mówi odpowiedzialna za projekt Beata Mazur z Iliard Architecture & Interior Design z Krakowa. Jednym z kluczowych elementów projektu, który ma zachwycić gości tuż po przekroczeniu progu hotelu, jest dekoracyjna ażurowa ściana, sięgająca od posadzki parteru, aż do sufitu kolejnego piętra. W rozległym lobby hotelowym dominują jasne kolory posadzek i ścian, które są przełamywane czernią stali, ciepłem drewna oraz odcieniami koloru niebieskiego, występującego na tapicerkach części mebli. Ważną rolę pełnią także szlachetne materiały – wzory naturalnego kamienia, pojawiające się na ścianach i blatach najważniejszych mebli, mosiężne detale podkreślające elegancję, czy dekoracyjne tafle szkieł i barwionych luster. Pokoje i łazienki hotelowe są eleganckie i ponadczasowe – we wnętrzach dominują wzory białych i czarnych kamieni, struktury drewna i odcienie szarości. Ciepła dodają miękkie, welurowe tapicerki wezgłowi oraz krzeseł, a także nastrojowe oświetlenie pomieszczeń. Klimatu dopełniają czarne elementy meblowe i dekoracyjne – dodaje Beata Mazur.
Local flavour zamknięty w fotografii
Kolejnym, ważnym elementem wystroju wnętrz są zdjęcia autorstwa Amerykanina mieszkającego w Warszawie - Erika Witsoe. Wyjątkowe ujęcia zdobią ściany pokoi, łazienek oraz stref ogólnodostępnych. Fotografie ukazują tzw. local flavour i przedstawiają nowoczesną Warszawę z jej historią i mieszkańcami w tle i odbiciu. Doskonałe zdjęcia Erika Witsoe nadają wnętrzom hotelu duszy i wielkomiejskiego charakteru – mówi Beata Mazur. Kadry tego wyjątkowego fotografa pozwalają spojrzeć na miasto w nieoczywisty sposób i odnaleźć w nich ducha największych metropolii świata. Równocześnie wprowadzają do wnętrz elegancję i pozwalają na refleksję nad otaczającym nas miastem – dodaje Beata Mazur.
- 1
- 2
- Następna »
4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!