REKLAMA

Ranking ubezpieczeń mieszkaniowych - kto oferuje najlepsze polisy?

Rankomat.pl | 16 sty 2020 09:35 0
Ranking ubezpieczeń mieszkaniowych - kto oferuje najlepsze polisy

Skrojona na miarę indywidualnych potrzeb polisa mieszkaniowa to najskuteczniejszy sposób ochrony domu lub mieszkania przed skutkami wielu zdarzeń losowych, np. kradzieży, zalania czy pożaru. Sprawdzamy, gdzie kupić takie ubezpieczenie w 2020 roku?

Konkurencja na rynku polis mieszkaniowych jest bardzo duża. Klienci firm ubezpieczeniowych na tym zyskują, gdyż mogą liczyć na atrakcyjne ceny i elastyczność w dopasowywaniu umowy do konkretnych oczekiwań.

Na ubezpieczenie nieruchomości mieszkalnej Polacy wydają średnio 300-400 zł rocznie, co w porównaniu z kosztami likwidacji różnych szkód nie jest wygórowaną kwotą. Jednak to nie cena polisy powinna być kluczowym czynnikiem decydującym o wyborze ubezpieczenia, ale przede wszystkim zakres ochrony i sumy gwarantowane.

Od czego zacząć? Od porównania polis mieszkaniowych

Nie istnieje uniwersalna polisa, która zaspokoi potrzeby wszystkich klientów firm ubezpieczeniowych. Wybór ubezpieczenia zawsze jest podyktowany indywidualnymi przesłankami. Kluczową kwestią jest zamieszczenie w umowie ryzyk stanowiących w przypadku danej nieruchomości największe zagrożenie i ubezpieczenie ich na odpowiednią kwotę.

Podstawowy wariant polisy mieszkaniowej, który chroni musy i ściany (niekiedy także i pozostałe elementy stałe nieruchomości) przed paroma zdarzeniami losowymi, zazwyczaj okazuje się niewystarczający z uwagi na okrojony zakres ochrony i krótką listę uwzględnionych w umowie ryzyk. Chcąc znaleźć najlepsze ubezpieczenie, trzeba porównać co najmniej kilka ofert różnych towarzystw.

Gdzie kupić polisę? TOP 5 ubezpieczycieli w Polsce

Przy wyborze polisy mieszkaniowej klienci biorą pod uwagę zawartość ubezpieczenia, jego cenę i jakość obsługi. Przejrzysta umowa, szybkie załatwianie formalności (włącznie ze zgłaszaniem szkody) i satysfakcjonujące odszkodowanie to czynniki mające niebagatelne znaczenie dla każdej osoby zainteresowanej ubezpieczeniem domu lub mieszkania.

Oto TOP 5 ubezpieczycieli, którzy według tego rankingu https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/ranking cieszą się największym zaufaniem ze strony klientów.

5. Aviva

Na piątej pozycji uplasowała się Aviva (do 2009 r. znana pod nazwą Commercial Union), która obecna jest na polskim rynku od 1992 r. Firma pochodzi z Wielkiej Brytanii, gdzie funkcjonuje od ponad 300 lat. Posiada oddziały nie tylko w Europie, ale też w Azji i Ameryce Północnej. Specjalnością Avivy są indywidualne ubezpieczenia na życie. Oprócz tego w jej ofercie można znaleźć m.in. ubezpieczenia majątkowe (w tym polisy mieszkaniowe) oraz produkty inwestycyjne i emerytalne. Poziom zadowolenia klientów z usług świadczonych przez Avivę wynosi 65 proc.

4. Concordia

Druga pozycja od końca – zaraz za Avivą – przypadła w udziale Concordii, która w Polsce działa od 1997 r. 31 października 2019 r. nastąpiło połączenie grupy Concordia Capital S.A. z Generali Życie T.U. S.A. Na terenie Polski Concordia współpracuje z przeszło 2 tys. pośredników. Posiada łącznie 12 oddziałów oraz ok. 40 przedstawicielstw i agencji generalnych. Na ofertę firmy składają się nade wszystko ubezpieczenia dla rolnictwa, bankowości spółdzielczej i biznesu, niemniej szeroki pakiet produktów ubezpieczeniowych adresowany jest też do klientów indywidualnych. Poziom zadowolenia klientów z usług świadczonych przez Concordię wynosi 67 proc.

3. INTER Polska

Grupa INTER Polska składa się z dwóch towarzystw ubezpieczeniowych: INTER Polska S.A. i INTER-ŻYCIE Polska S.A. Grupa działalność prowadzi od 1991 r. Warto jednak nadmienić, iż akcjonariuszem wymienionych powyżej towarzystw jest Grupa Ubezpieczeniowa INTER z Niemiec, która założona została w 1926 r. Na ofertę towarzystwa INTER-ŻYCIE Polska S.A składają się ubezpieczenia chroniące życie i zdrowie (ze szczególnym wskazaniem na pracowników sektora ochrony zdrowia). Z kolei w ofercie towarzystwa INTER Polska S.A znajdują się polisy medyczne, zdrowotne i majątkowe dla klientów biznesowych i indywidualnych. Poziom zadowolenia klientów z usług świadczonych przez Grupę INTER Polska wynosi 69 proc.

2. Link4

Spółka akcyjna Link4 Towarzystwo Ubezpieczeń działalność na polskim rynku rozpoczęła w styczniu 2003 r. To pierwszy ubezpieczyciel, który zaproponował klientom ubezpieczenia direct – czyli dostępne przez telefon lub online. Początkowo oferta firmy dotyczyła jedynie ubezpieczeń komunikacyjnych, z czasem została poszerzona o polisy mieszkaniowe i turystyczne. Link4 jako pierwszy umożliwił uzyskanie samochodu zastępczego zarówno poszkodowanemu, jak i sprawcy zdarzenia drogowego. Poziom zadowolenia klientów z usług świadczonych przez Link4 wynosi 75 proc.

1. Generali

Generali Polska to zdecydowany lider zestawienia. Towarzystwo jest częścią Grupy Generali – włoskiego potentata ubezpieczeniowego, który został powołany do życia 26 grudnia 1831 r. W Polsce z oferty Generali korzystać można od 1999 r. Tworzą ją różnorodne produkty ubezpieczeniowe (polisy komunikacyjne, mieszkaniowe, turystyczne i na życie oraz fundusze OFE etc.) przeznaczone dla klientów instytucjonalnych i osób prywatnych. Poziom zadowolenia klientów z usług świadczonych przez Generali Polska wynosi 85 proc.

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!