REKLAMA

Recycling, upcycling i eko design - przykłady polskich marek

Katarzyna Zacharewicz-Łukaszuk | 22 cze 2018 14:43 0

Recycling to dziś światowy trend, inspiracja i sposób na życie. Nurt ten wkroczył też do świata sztuki i designu. Powoli zyskuje na znaczeniu również w Polsce. Młodzi projektanci tworzą według zasady 3R - reduce, reused, recycle.

„Polscy projektanci udowadniają, że designowi po drodze z ekologicznym myśleniem. I nie chodzi tylko o recykling materiałów, ale i podejścia do projektowania. Polscy artyści coraz częściej sięgają po materiały z odzysku. Bo są tanie i dostępne. Ale także dlatego, że design recyclingowy zaczyna być w Polsce modny. Jednakże designerom nie wystarcza już wykorzystywanie surowców wtórnych – na ich bazie projektują przedmioty, których jakość daleko przerasta materiały, z jakich zostały wykonane” - mówi Małgorzata Stasinowska, właścicielka sklepu internetowego Good Inside.

Przykładem może być np. marka REC.ON, której główny wyznacznik to nowoczesne wzornictwo o proekologicznym charakterze. Produkty REC.ON - loftowe lampy i industrialne dodatki - wykonywane są ręcznie ze zużytych części samochodowych oraz drewna z odzysku.

Materiały z odzysku, a dokładniej felgi samochodowe wykorzystuje także marka MP Project. Z dużą precyzją z felg wykonywane są pufy, hokery oraz designerskie stoliki, w kolorach wybranych przez klienta. To dobra propozycja zarówno dla miłośników upcyklingu i eko designu, jak również dla fanów motoryzacji.

Z kolei Mobler Design do produkcji używa tylko starego drewna. Masywne drewniane elementy wprowadzają do wnętrz klimat loftu czy industrialu.

Wszystkie marki znaleźć można w ofercie sklepu Good Inside.

Zobacz też: DOKI - nowa polska marka na rynku wyposażenia wnętrz

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!