REKLAMA

Strefa relaksu w przydomowym ogrodzie - "must have"

Redakcja Archiconnect.pl | 02 lip 2018 13:35 0

Przytulny kącik wypoczynkowy, gdzie choć na chwilę można oddać się błogiemu lenistwu, zwolnić tempo codziennego biegu i nabrać dystansu do otaczającej rzeczywistości to ważne miejsce wakacyjnego ogrodu. Jakie opcje relaksu w ogrodzie wybrać?

Najlepszym kącikiem wypoczynkowym, dającym dodatkowo poczucie intymności, będzie przydomowa altana. Zaaranżowana romantycznie bądź minimalistycznie, zapewni odpoczynek niezależnie od kaprysów pogody. Alternatywą dla altan są domki ogrodowe - konstrukcje przeznaczone dla użytkowników ogrodów w każdym wieku. Kolorowy, bajkowy domek pobudzi wyobraźnię, stwarzając masę możliwości do zabawy dla dzieci. Starsi mogą wykorzystać go jako przestrzeń do pracy lub ćwiczeń, albo jako dodatkowy pokój letni. 

Odpoczynek w gronie znajomych 

Odpoczynek to również pogawędki w gronie najbliższych znajomych i rodziny. Dlatego wakacyjną strefę relaksu w ogrodzie warto wyposażyć w solidnej konstrukcji stół i krzesła. W takim przypadku sprawdzą się meble wykonane z tworzywa (polipropylenu). Jeśli przyjęcia organizowane są w ogrodzie rzadko, można wybrać zestaw ogrodowy wyposażony np. w narożną sofę, najlepiej uzupełnioną o miękkie poduchy oraz niewielki, niski stolik. Jeżeli jednak ogród będzie miejscem częstych spotkań w szerszym gronie, lepiej pomyśleć o większym stole lub takim, który ma możliwość rozłożenia blatu.

Leżak ogrodowy

Uniwersalnym meblem w ogrodzie będzie leżak. Dobrze, jeśli wyróżnia się on profilowanym oparciem i komfortowym materacem na całej długości, jak np. leżak ogrodowy Daytona marki Keter. Z roku na rok na popularności zyskują leżaki z tworzywa. Są one bardzo lekkie i bez problemu można je umieścić w dowolnym miejscu ogrodu.

Hamak

Jeśli w ogrodzie rosną drzewa, postaw na tradycyjny hamak, przymocowując go do pni. Inną dostępną na rynku opcją są hamaki ze stelażem, które można umieścić w dowolnym miejscu w ogrodzie. Pamiętajmy jednak, że stelaże są mniej stabilne, niż tradycyjny hamak przywiązany do drzewa.

Azyl w mieście - zobacz piękne aranżacje tarasów i ogrodów

 

 

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!