REKLAMA

Stylowa wersja tradycji - wnętrze hotelu z widokiem na Tatry

Redakcja Archiconnect.pl | 18 marz 2019 14:29 0

Wnętrza nowoczesnego hotelu Kopieniec Fizjo-Med & SPA****, położonego w malowniczej miejscowości Murzasichle, stanowią połączenie minimalistycznego luksusu z elementami nowoczesnej góralszczyzny. Za projekt odpowiada pracownia FØB!a design.

Izabela Fluder-Wiąk to doświadczona architektka, mająca na swoim koncie wiele projektów hoteli i obiektów usługowych. Typowo górskie, regionalne motywy z powodzeniem zaadaptowała do współczesnych potrzeb, unikając przy tym niepotrzebnej dosłowności.

Przemyślane wnętrza pokoi i apartamentów Hotelu Kopieniec sprawiają, że łatwo zregenerować tu siły po górskich wędrówkach i przygotować się w pełni do zdrowotnych zabiegów. Goście hotelu mają niepowtarzalną możliwość leczenia przez zespół wybitnego byłego fizjoterapeuty polskiej reprezentacji skoczków narciarskich, Rafała Kota, prywatne taty utalentowanego skoczka Macieja Kota!

Zobacz też: Dwie funkcje zamknięte w jednej bryle - nowoczesna i wyrazista siedziba firmy

Bardzo ważnym elementem we wnętrzach są stare fotografie, które wymagały dokładnego retuszu, by można je było powielić na dużych płaszczyznach. Co ciekawe, każda z postaci przedstawionych na fototapetach to członkowie rodziny inwestora. Tworząc wnętrza hotelowe projektantka poznała więc przy okazji mnóstwo ciekawych historii, które możecie usłyszeć podczas pobytu w Kopieńcu.

Oświetlenie oraz wykładziny zostały zaprojektowane specjalnie dla tego miejsca. Zaproponowany przez architektkę indywidualny wzór z oferty Newmor Polska został idealnie dopasowany do konkretnego miejsca np. narożnika szklanej łazienki, tak by odbicie w szybie stanowiło pełną rozetę góralską. Podczas projektowania wykładziny przydała się wiedza i doświadczenie Newmor Polska – specjalistów w zakresie ścian i podłóg obiektowych, dostarczających unikalne wzory tapet i wykładzin do najlepszych hoteli w Polsce. Na potrzeby Hotelu Kopieniec powstał unikalny wzór tradycyjnego ludowego ornamentu w uwspółcześnionym wydaniu.

To też Cię zainteresuje: Piotr Gierałtowski o wyjątkowym projekcie kina. Poczuj klimat Nowego Jorku w Warszawie!

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!