REKLAMA

Taras widokowy 130 metrów nad ziemią - zobacz niezwykłe wnętrza Olivii Star

Redakcja Archiconnect.pl | 03 lip 2019 16:13 0

32. piętro Olivii Star, najwyższego budynku w Polsce Północnej, otwiera zupełnie nową, niczym nieograniczoną perspektywę patrzenia na gdańską metropolię w ujęciu 360°. Zobaczcie, co powstanie na najwyższym piętrze biurowca Olivia Business Centre.

Taras widokowy to jedynie część 32. piętra. Na jego pozostałej powierzchni organizator zamierza stworzyć miejsce spotkań i ciekawych wydarzeń kulturalnych, biznesowych, rodzinnych, a wszystko to w niebanalnych wnętrzach autorstwa architektki Anny Branickiej i zespołu projektowego Olivia Business Centre: Design Anatomy.

Zobacz też: Nowoczesne biuro w budynku z historią - siedziba Stalgast w Centrum Praskim "Koneser" 

Zaprojektowaliśmy i zrealizowaliśmy w Olivii Business Centre niemalże 1000 m2 powierzchni biurowych i stref wspólnych, jednak wyzwanie przed jakim stanęliśmy projektując przestrzeń widokową na 32. piętrze najwyższego na Pomorzu budynku było nieporównywalne z jakimkolwiek wcześniejszym doświadczeniem – mówi Anna Branicka. Cała kondygnacja została podzielona na trzy strefy stylistyczne, odpowiadające temu, co zwiedzający będą mogli zaobserwować za oknem. Chcemy odtworzyć  klimat tych miejsc w naszym budynku, ale na tyle dyskretnie, żeby nie zaburzać widoku za oknem, a raczej z nim harmonizować – podaje Anna Branicka.

Od strony morza

Dla Trójmiasta morze i zatoka zawsze były oknem na świat, dlatego zespół projektowy przygotował w tej części kondygnacji akcenty znane z klasycznych wnętrz wycieczkowców i statków handlowych. Założeniem było, aby goście patrząc na ten widok, odnieśli wrażenie podobne do spokojnej żeglugi, kiedy stojąc na stabilnym pokładzie, mogą jednocześnie czuć powiew wiatru i obietnicę przynoszoną przez bezkres morza. To właśnie w tej części piętra możemy podejść do okna i wyjść na taras, aby poczuć na własnej skórze morską bryzę. Jak podaje Anna Branicka: Ta część piętra będzie nas codziennie witać innym obrazem. Raz zobaczymy słoneczną taflę z kilkoma rysującymi się na horyzoncie sylwetami statków, czy udekorowaną dziesiątkami żagli, a innym razem ciemne i  pełne emocji wody Zatoki Gdańskiej. To luksus, na który już za chwilę będziemy mogli sobie pozwolić w środku dnia, we wnętrzu inspirowanym stylistyką polskich transatlantyków, które jak MS Batory powstawały właśnie w Gdańsku.

Secesja na północy, zieleń na zachodzie

Północna część kondygnacji sąsiaduje z Oliwą, jedną z najstarszych i najbardziej malowniczych dzielnic Gdańska. To dzielnica, w której znajduje się Opactwo Cystersów, Katedra Oliwska i przytulony do niej Park z ogrodem botanicznym oraz majestatyczne domy i kamienice. Wnętrza w tej części piętra nawiązywać będą do secesyjnych budynków z terakotowymi dachami i starych brukowanych ulic okalanych alejami drzew. Znajdą się w niej również elementy metaloplastyki, nawiązania do drewnianych i przeszklonych werand oraz ulicznych latarń.

To też Cię zainteresuje: Kulturowy miks stylów - zobacz wnętrza hotelu Ibis Styles Sarajewo

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!