REKLAMA

Tradycyjne wnętrze z loftowym sznytem

Redakcja Archiconnect.pl | 03 lip 2018 09:11 0

Jasny salon z wygodną kanapą, aneks kuchenny oraz sypialnię, jakie składają się na to niewielkie, 40-metrowe mieszkanie, objęto stylistyczną klamrą, w której z wyczuciem wykorzystano elementy wystroju loftowego. Znajdziemy tu metalowe kratki, neony czy oryginalne dekoracje.

Ponieważ mieszkanie przeznaczone jest na wynajem, zadaniem projektantów było stworzenie wnętrz przestronnych, funkcjonalnych, komfortowych i przytulnych. Ostateczny efekt ich pracy pokazuje, jak w subtelny sposób można połączyć tradycyjne wnętrze z oryginalnymi elementami, które nadadzą całości loftowego sznytu.

Na pierwszy plan wysuwają się silne, graficzne podziały. Stonowana kolorystyka oparta na bieli, czerni oraz szarości przełamana została mocnymi kolorami: czerwienią i różem. W części dziennej stanęła wygodna kanapa, żółty stolik kawowy oraz szafka. Wzrok przyciąga duża grafika – ryba – na ścianie, podświetlona kinkietami.

W kuchni silny graficzny akcent tworzą biało-czarne płytki Marrazzi. Loftowy charakter wprowadza wykonana na zamówienie, czarna, wisząca szafka z ażurowym siatkowym frontem. Taką samą siatkę zastosowano przy blacie pełniącym funkcję stołu i jednocześnie oddzielającym przestrzeń salonu od aneksu kuchennego. Akcentem kolorystycznym są tu czerwone krzesła. Ciekawy dodatek stanowi także skórzany gazetownik zaprojektowany przez biuro JT Grupa i wykonany na specjalne zamówienie u kuśnierza i ślusarza.

Loftowych akcentów nie brakuje także w pozostałych pomieszczeniach. W przedpokoju gości wita efektowny neon „HOLIDAY”. W kąciku biurowym, który zaaranżowano w sypialni, nad biurkiem zawisła metalowa kratka nawiązująca stylem do tych z kuchni oraz - konsekwentnie - czerwone krzesło. W łazience skondensowano wszystkie założenia, dzięki czemu powstała bardzo ciekawa przestrzeń z geometrycznymi płytkami na podłodze i ścianach, różowym akcentem wokół lustra oraz metalowym koszem na ręczniki.

Zobacz też: Industrialne wnętrza odnowionego mieszkania

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!