REKLAMA

Urządzamy sypialnię - zobacz trzy propozycje pracowni KODO

Redakcja Archiconnect.pl | 17 lip 2019 11:40 0

Sypialnia to wnętrze absolutnie prywatne, warto więc urządzić ją tak by w pełni odpowiadała naszym upodobaniom, estetycznym gustom i osobowości. Jeśli potrzebujecie inspiracji, zobaczcie pomysły pracowni KODO!

Zamiast traktować ją po macoszemu, wstawiając łóżko i szafę, warto zaaranżować sypialnię na równi z innymi pomieszczeniami. Ciekawy styl, zgodny z naszymi upodobaniami, odpowiedni dobór kolorów i naturalnych materiałów, harmonia oraz podział na strefy – to wszystko sprawi, że nasza sypialnia odwdzięczy się nam jakością snu i wypoczynku. Bo jak mówi przysłowie… jak sobie pościelesz, tak się wyśpisz.

Zielona kurtyna za łóżkiem

Ciekawym motywem przewodnim aranżacji sypialni mogą być pnącza, np. w postaci przyciągającej wzrok tapety zdobiącej ścianę za łóżkiem. Roślinny baldachim może stać się dominującym elementem we wnętrzu, spotęgowanym dodatkowo odbiciem w lustrze oraz scenerią utrzymaną w naturalnych barwach. Biel, szarość i deseń drewna warto ożywić drobnymi akcentami w kolorze miedzianym, żółtym i niebieskim.

Sypialnia z zieloną kurtyną - zobacz ciekawy pomysł na aranżację

W przestrzeni sypialni warto jasno wydzielić strefę snu oraz przechowywania. W pierwszej królować będzie duże, komfortowe łóżko. Obszar przechowywania zabudujmy pojemną i funkcjonalną szafą. Możemy w nią także wbudować toaletkę z lustrem i miejscem do przechowywania kosmetyków, biżuterii oraz innych drobiazgów.

Sypialnia z miejscem do pracy

Alternatywą dla jasnej sypialni może być wnętrze urządzone w klimacie klasycznej, wręcz aksamitnej elegancji.Na tle ciemnych barw tapet, tkanin oraz frontów mebli wyróżniać się będą wysmakowane detale – wykonane ze skóry i drewna – oraz dekoracje w barwie złota i zieleni. Całość stworzy nieoczywistą, ale przytulną i sprzyjającą wypoczynkowi atmosferę.

Sypialnia z miejscem do pracy - zobacz eleganckie wnętrze

Strefę snu możemy płynnie połączyć z obszarem przechowywania – obszerna szafa z lustrem, zabudowana ciemnymi frontami, stanowi optyczne przedłużenie tapetowanej ściany. Naprzeciw łóżka zorganizowano eleganckie miejsce do pracy, wyposażone w niewielką komodę, proste biurko, półkę ścienną i krzesło.

Nowoczesna sypialnia - industrialny styl i subtelne kontrasty

Sypialnia nawiązująca do stylu industrialnego to propozycja dla osób ceniących nowoczesny minimalizm i subtelne kontrasty. Zestawienie na jednej ścianie zimnego betonu i ciepłego drewna sprawi, że pomieszczenie będzie jednocześnie surowe i przytulne. Obszerne łóżko z pikowanym zagłówkiem możemy wkomponować w oryginalną zabudowę umieszczoną na całej długości ściany. Pojemne szafki pełnić będą wówczas nie tylko rolę stolika nocnego, ale także miejsca do przechowywania książek i drobiazgów.

Nowoczesna sypialnia - zobacz projekt wnętrza

Minimalistyczny styl sypialni warto przełamać dodatkami: wzorzystą narzutą i poduszkami wykonanymi z aksamitnych, strukturalnych tkanin oraz tłoczonej skóry. Egzotyczne motywy możemy też powtórzyć w dekoracjach o barwach ciemnego drewna, złota oraz zieleni. Surowy w podstawach klimat wnętrza nabiera dzięki nim tak ważnej w sypialni miękkości i przytulności. Ciepła doda też wnętrzu odpowiednie oświetlenie.

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!