REKLAMA

W symbiozie z krajobrazem: piękne wnętrza meksykańskiej willi

Redakcja Archiconnect.pl | 01 marz 2019 10:36 0

Meksykańską willę zaprojektowano z szacunkiem do tradycyjnego rzemiosła i naturalnego piękna surowych materiałów. Architekci sięgnęli pod drewno - materiał, który silnie wpisuje się w projekty wnętrz i domów nastawionych na symbiozę z naturą.

Casa Caucasco to dom architekta José Juana Rivera Río – założyciela JJRR/ARQUITECTURA. Posiadłość usytuowana jest w willowej części Mexico City, a kluczem do projektu stało się najbliższe otoczenie dzielnicy. Bryła budynku wznosi się metr nad poziomem gruntu. Dzięki temu zabiegowi mieszkańcy mogą cieszyć oczy spektakularnym widokiem na rozciągające się na horyzoncie góry oraz usytuowane u podnóża miasto.

W symbiozie z otaczającym krajobrazem

Część dzienna, zlokalizowana na parterze domu, otwiera się na ogród długim przesuwanym oknem, które jest przejściem między zabudowaną strefą domową, a otaczającą budowlę naturą. Ogród oraz wnętrze domu wypełnia bujna roślinność, co zaciera granicę pomiędzy wnętrzem i zewnętrzem budynku i sprawia, że betonowo-szklana konstrukcja wyrasta wprost z natury. Brutalistyczna bryła kontrastuje z ciepłym wnętrzem otulonym naturalnym drewnem.

Zobacz też: Nowoczesny dom parterowy - w harmonii z otoczeniem

We wnętrzu wykorzystano parkiety "Heritage – filigrna" z kolekcji Atelier włoskiej marki Listone Giordano. Zostały one wykonane z certyfikowanego dębu z francuskich lasów Fonatines. Powierzchnię drewna poddano procesowi szczotkowania, który utrwalił naturalną strukturę surowca. Chodząc po tym parkiecie można nawiązać kontakt z naturalną siłą drewna.

Źródło: mat. prasowe Forestile

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!