REKLAMA

Widok bez kompromisów - zobacz przykład nowoczesnej willi

Redakcja Archiconnect.pl | 19 cze 2018 16:35 0

Panoramiczne okna to doskonały sposób na to, by otworzyć wnętrza domu na otaczający widok. To również najlepsza metoda na doświetlenie pomieszczeń dziennym światłem. A przecież światło to życie, dobre samopoczucie i energia do działania!

Położona na północy Grecji Villa Syvota nawiązuje do architektonicznej tradycji regionu, co podkreśla między innymi zastosowanie ceramicznych dachówek i kamienia na elewacji. Nie brak nawet dwóch kolumn jońskich, które podtrzymują dach na górnym tarasie – to jednak tylko żartobliwe nawiązanie do dawnych greckich budowli.

Właścicielom szczególnie zależało na tym, żeby nic nie ograniczało im widoków na Morze Jońskie. Budynek leży na opadającym w stronę plaży stoku, bardzo blisko morza, co szczególnie sprzyja podziwianiu fal. Istotne było też to, żeby w każdej chwili wnętrze można było otworzyć na otaczającą naturę. Ogromne okna powodują, że zaciera się granica pomiędzy wnętrzem a zewnętrzem. Morze jest na wyciągnięcie ręki.

Projektem zajęła się grupa architektów, m.in. z pracowni Spinian de Sanchez Exterior Architect, a pracami budowlanymi Dinis Real Estate & Development. Stworzyli oni na wskroś nowoczesny obiekt, z wnętrzami rozplanowanymi tak, żeby spełniały wymagania współczesnego życia, z ogromnymi oknami i szklanymi balustradami na tarasach. Jedną z najważniejszych decyzji był wybór systemów okiennych. Ostatecznie zdecydowano się na rozwiązanie firmy Reynaers Aluminium. System Hi-Finity  charakteryzują niezwykle wąskie, prawie niewidoczne we wnętrzu profile.

To też może Cię zainteresować: Czarno na białym - niezwykły projekt domu

Przesuwne drzwi tarasowe Hi-Finity pozwoliły na stworzenie szklanej ściany od podłogi do sufitu. Mimo bardzo dużych wymiarów i ciężkiego podwójnego przeszklenia, nie ma problemów z ich otwieraniem i zamykaniem, bo zamontowano w nich elektryczne siłowniki. Do standardowych, tradycyjnie otwieranych okien wybrano z kolei system CS 77 HV, z ukrytym skrzydłem - ościeżnica od zewnątrz zasłania ramę okiennego skrzydła, co doskonale wpisuje się w minimalistyczną architekturę.

Rezultat robi wrażenie. Tradycyjny w formie i skali, trzypoziomowy budynek łączy lokalne elementy z nowoczesnymi rozwiązaniami.

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!