To ogromne ułatwienie, zarówno dla klientów, jak i dla projektantów – informuje Marta Michalak-Najderek, właścicielka M-studio projektowanie wnętrz w Szamotułach, które jako pierwsze w regionie oferuje usługę oglądania projektów w wirtualnej rzeczywistości. Jeżeli klient nie jest do końca przekonany, ma problem z podjęciem ostatecznej decyzji dotyczącej kolorów, innych detali albo umeblowania, to możliwość weryfikacji przy pomocy wirtualnej rzeczywistości jest bezcenna. Na co dzień pracujemy na oprogramowaniu obserVeR wraz goglami VR 3D HTC Vive. Dla wielu naszych klientów jest to pierwsze zetknięcie z tego typu technologią i są zachwyceni jej możliwościami. Jak sami mówią, dzięki niej mogą zaoszczędzić sporo czasu i pieniędzy, a także uniknąć błędnych decyzji – dodaje Marta Najderek.
Zobacz także: Odbiór mieszkania od dewelopera - poznaj rady pracowni Decoroom
Łączenie przestrzeni wirtualnej z rzeczywistą daje niespotykane dotąd możliwości wizualizacji zmian, które mają dopiero nastąpić. Czy to jest przyszłość projektowania? Wydaje się, że tak, ponieważ jak mówią eksperci rynku budowlanego zdecydowanie łatwiej jest zawrzeć transakcję z klientem, który skorzystał z dobrodziejstw wirtualnej rzeczywistości bo wie, czego może się spodziewać. To z kolei pozwala na lepsze planowanie i efektywniejszą kontrolę budżetu.
4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!