REKLAMA

Wybieramy lustro dekoracyjne - styliści radzą na co zwrócić uwagę

Redakcja Archiconnect.pl | 22 lip 2019 10:02 0

Lustro odgrywa we wnętrzu bardzo praktyczną rolę. Poza tym, że pozwala nam w każdej chwili skontrolować nasz wygląd, może też optycznie powiększyć i rozjaśnić przestrzeń. Ozdobne kształty i ramy luster czynią z nich ponadto ważny element dekoracji. Jakie lustro najlepiej sprawdzi się w naszym mieszkaniu? Zobaczcie, co radzą styliści!

Aby wybrać idealne lustro do swojego mieszkania, zastanówmy się, czy zależy nam głównie na funkcji praktycznej, czy przede wszystkim ozdobieniu pokojów. Jeśli wartość użyteczna jest najważniejsza, wybierzmy lustro z dużą powierzchnią szkła. Im będzie ona większa, tym lepiej będziemy mogli się w niej przejrzeć. Jeśli natomiast lustro stanowić ma głównie element dekoracyjny wnętrza, powinniśmy większą uwagę poświęć wyborowi odpowiedniej ramy.

Zobacz też: Urządzamy sypialnię - zobacz trzy propozycje pracowni KODO

Nowe lustro powinno pasować do otoczenia – uzupełniać jego aranżację i podkreślać stylistykę. W każdym z pomieszczeń może więc mieć inne zadania do wykonania.

Lustro w salonie świetnie sprawdzi się jako kolejny element dekoracyjny oraz dodatek, który rozjaśnia przestrzeń. Dobrym pomysłem będzie zawieszenie go na ścianie naprzeciwko okna. Wtedy słońce będzie doskonale odbijało się od zwierciadła.
Lustro w sypialni powinno pełnić głównie funkcję praktyczną. Wystarczy, że nad jedną z szafek zawiesimy lustro, w którym będziemy mogli dokładnie się przejrzeć. Unikajmy jednak wieszania lustra tak, by widzieć je przed sobą, gdy leżymy w łóżku. Może to bowiem utrudniać nocny odpoczynek.
Lustro w przedpokoju może łączyć w sobie cechy praktyczne i dekoracyjne. Pozwoli bowiem sprawdzić swój wygląd przed wyjściem, a jednocześnie – szczególnie w małych korytarzach – wprowadzi do wnętrza więcej światła.

To też Cię zainteresuje: Nowoczesny dom - tak urządzisz 150 metrów

Nowoczesne lustra coraz częściej przypominają oryginalne rzeźby. Aby osiągnąć elegancki, współczesny efekt, zawieśmy obok siebie kilka luster. Dobrym pomysłem będzie też stworzenie kompozycji luster i obrazów. W ten sposób powstanie nowe dzieło, które na pewno zwróci uwagę gości. Do wyboru mamy także gotowe rozwiązania. Wystarczy zawiesić na ścianie lustro wykonane z kilku mniejszych elementów i ozdobione dekoracyjną łączącą ramą. Bez względu na to, które rozwiązanie wybierzemy, każde z nich sprawi, że pokój zyska zupełnie nowy, gustowny charakter.

Źródło: materiały prasowe Dekoria.pl

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!