REKLAMA

Wykładziny tekstylne nowej generacji - zobacz Flotex

Forbo Flooring | 17 maj 2019 09:08 0

Wybór odpowiedniego materiału do wykończenia podłogi to jeden z dylematów, przed którym stoją architekci i projektanci obiektów użyteczności publicznej oraz budynków komercyjnych. Nie wystarczy, aby produkt był trwały, odporny na zniszczenia i łatwy do utrzymania w czystości. Powinien też posiadać właściwości antypoślizgowe i skutecznie tłumić niechciane odgłosy, a także zachwycać designem i komfortem użytkowania.

Stworzona przez Forbo kolekcja wykładzin  Colour to innowacyjne rozwiązanie podłogowe, którego sekret tkwi w jego budowie – na każdym metrze kwadratowym produktu znajduje się blisko 80 milionów gęsto flokowanych włókien nylonowych. Taka koncentracja włókien sprawia, że powierzchnia jest bardzo gładka, miękka i antypoślizgowa (spełnia wymagania norm HSE),
a dodatkowo jest w stanie pochłaniać dźwięki (izolacja akustyczna na poziomie > 20dB) i nie wnika w nią brud. Dzięki swojej budowie wykładzina Flotex jest również odporna na pleśń i nieprzyjemne zapachy, a nagromadzone na jej powierzchni zanieczyszczenia można łatwo usunąć.

W skład grupy produktów Flotex wchodzi kilkanaście kolekcji, zróżnicowanych pod względem designu. Wśród nich są wykładziny w klasycznej odmianie, rozwijane z rolki, a także w formie płytek 50x50 cm oraz paneli o wymiarach 100x25 cm. Do tego dochodzi olbrzymi wachlarz wzorów, struktur i kolorów – od gładkich, stonowanych barw, poprzez bardziej intensywne odcienie o wyczuwalnej fakturze, a kończąc na efektownych mozaikach i dekorach, inspirowanych twórczością Vincenta van Gogha.

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!