REKLAMA

Wyzwanie - remont kuchni. Jak mu sprostać?

Redakcja Archiconnect.pl | 11 wrz 2018 13:29 0

Kuchnia powinna być funkcjonalna, przytulna i estetycznie wykonana. Jej remont wymaga stworzenia dobrego projektu, znalezienia odpowiedniej ekipy remontującej i wybrania materiałów. Jak przygotować się do remontu kuchni? Od czego zacząć?

Planując remont kuchni, warto najpierw zastanowić się, w jaki sposób będziemy z niej korzystać. Czy ma to być jedynie miejsce do gotowania, przyrządzania posiłków i przechowywania żywności? Czy może chcielibyśmy w kuchni również spokojnie porozmawiać, zrelaksować się albo przyjmować gości? Rozstrzygniecie tych kwestii już na wstępie znacznie ułatwi nam planowanie wnętrza i rozmieszczenie poszczególnych elementów. Pomoże również określić styl, w jakim urządzimy swoją wymarzoną kuchnię.

W poszukiwaniu inspiracji

W wyborze stylistyki wnętrza pomogą informacje z czasopism, programów telewizyjnych i przede wszystkim ze stron internetowych o tematyce wnętrzarskiej. Surfując po Internecie można znaleźć wiele sprytnych i innowacyjnych rozwiązań, które doskonale sprawdzą się w kuchni. Warto zapisywać najciekawsze projekty, aby później móc je pokazać projektantom i ekipie remontowej.

Zobacz też: Rodzinna wyspa w kuchni

Nowoczesny sprzęt AGD

Remont kuchni jest doskonałą okazją do wymiany przestarzałych urządzeń AGD na nowe. Dzięki temu, wnętrze będzie nie tylko estetyczniej wyglądać, ale również stanie się bardziej funkcjonalne. Dostępne na rynku urządzenia są wyposażone w wiele nowoczesnych funkcji, które usprawniają proces przygotowywania posiłków i znacznie ułatwiają pracę. Warto np. wybrać piekarnik do zabudowy i zamontować go w słupku na wysokości oczu – jest to zarówno estetyczne, jak i bardzo komfortowe rozwiązanie. Nowoczesne sprzęty AGD posiadają wysoką klasę energetyczną, dzięki której zużywają mniej prądu i pozwalają obniżyć rachunki za energię.

Bądźmy w kontakcie

Podczas urządzania kuchni, przez cały czas powinniśmy być w kontakcie z ekipą projektową i remontową. Nawet jeśli przedstawiliśmy im pomysły na naszą wymarzoną kuchnię, powinniśmy być otwarci na ich sugestie i spostrzeżenia. Może się bowiem zdarzyć, że nasze pomysły będą możliwe do zrealizowania jedynie w dużym i przestronnym pomieszczeniu, a nie sprawdzą się w małej kuchni o niestandardowych wymiarach. Warto więc odgrywać aktywną rolę w projekcie, ale również słuchać cennych rad ekspertów.

To też Cię zainteresuje: Umywalka z drewna - niepowtarzalna ozdoba łazienki

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!