REKLAMA

4 Buildings - nowy event Grupy PTWP już w listopadzie!

Propertydesign.pl | 26 lut 2019 10:35 0
086760_r0_1140.jpg

Budownictwo przyszłości, nowatorskie technologie budowlane, efektywność energetyczna i energia odnawialna oraz inteligentne budynki - o tym będziemy rozmawiać i rozwiązania z tych dziedzin będziemy promować w trakcie 4Buildings w Katowicach, 15-17 listopada 2019 r. Wystawy, prezentacje, dyskusje i warsztaty - taki będzie nowy event Grupy PTWP.

Na rynku urządzeń i materiałów budowlanych trwa prawdziwa rewolucja. Nowe technologie pozwalają coraz szybciej realizować inwestycje, optymalizować koszty eksploatacji budynków oraz poprawiają komfort życia ich użytkowników. Wyścig na innowacje to nie chwilowa moda, ale rozwiązanie wielu problemów technicznych, środowiskowych oraz społeczno-ekonomicznych mających wpływ na budownictwo.

Wnioski z 4 Design Days 2019 są jasne: zrównoważony rozwój oraz technologie to przyszłość architektury, designu i nieruchomości. - Żyjemy na kredyt. Kończą się zasoby naturalne. Miedzi i cynku zabraknie już za ok. 20 lat. Ołowiu starczy na jeszcze mniej. Możemy i musimy się starać, mieć wiedzę i przekonywać do budowania w sposób zrównoważony - mówiła podczas 4 Design Days 2019 Ewa Kuryłowicz, architekt w Kuryłowicz & Associates.

Według badań tylko 18 proc. firm budowlanych troszczy się dziś o ekologię. - Dlatego tak ważna jest współpraca pomiędzy architektami i przedsiębiorstwami realizującymi projekty budowlane. To współdziałanie musi się zacieśnić tak, abyśmy zaczęli budować mądrze - podkreślał podczas 4 Design Days 2019 Marcin Szczelina, krytyk architektury.

Pionierskie rozwiązania pozwalają rozwinąć skrzydła inwestorom, wykonawcom i architektom, pomagają w realizacji ich najbardziej śmiałych wizji budowlanych. - Jeżeli projektanci jako grupa zawodowa będą naciskali na swoich klientów i dostawców, by stawiali tylko na materiały ekologiczne, to mogą stać się ogniwem łączącym te dwie niewspółpracujące ze sobą strony. Teraz tak naprawdę ludzie mają to w nosie. Z wyjątkiem pojedynczych przypadków - mówił podczas 4 Design Days 2019 Robert Majkut, designer, CEO Robert Majkut Design.

W Holandii przepisy zmuszają deweloperów do przestrzegania zasad dotyczących wykorzystania energii. - Spełnienie tych przepisów jest wyzwaniem, również architekci muszą być kreatywni. Nie zawsze jednak przepisy nadążają za rzeczywistością - zwracał uwagę Pieter van Os, Circo.

Ideą 4 Buildings jest prezentowanie i promowanie właśnie takich rozwiązań.

Zrównoważony rozwój + nowoczesne technologie = przyszłość budownictwa

Przez trzy dni wydarzenia 4 Buildings producenci i dystrybutorzy – liderzy nowatorskich rozwiązań oraz znakomici eksperci, będą prezentować najnowsze rozwiązania w branży budowlanej i dyskutować o tym, jak rozwijać swój biznes i budować nowocześnie, z poszanowaniem zasad zrównoważonego rozwoju, a przede wszystkim z korzyścią dla społeczeństwa. Pokażemy i powiemy, jak tworzyć budynki i miejsca przyjazne dla ludzi, jak realizować inwestycje efektywnie i bezpiecznie.

Dla wystawców udział w wydarzeniu jest doskonałą okazją do prezentacji swojej oferty przed klientami w ciekawej i innowacyjnej formie; nawiązania kontaktów; wymiany wzajemnych doświadczeń w branży oraz rozmów na temat kierunków rozwoju sektora.

Dla odwiedzających to unikalna okazja do zapoznania się z najnowszą, wyselekcjonowaną ofertą producentów i dystrybutorów, zakupów, spotkań biznesowych i udziału w wielu atrakcyjnych wydarzeniach towarzyszących.

4 Buildings to nie tylko kolejne targi budowlane, ale wyselekcjonowana oferta zaawansowanych technologicznie rozwiązań dla budownictwa oraz interdyscyplinarna platforma wymiany wiedzy i idei.

ZAREZERWUJ TERMIN NA 4BUILDINGS: 15-17 LISTOPADA 2019 r., MIĘDZYNARODOWE CENTRUM KONGRESOWE W KATOWICACH WWW.4BUILDINGS.PL

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!