REKLAMA

DNA Paris Design Award dla polskiej pracowni Mood Works

Redakcja Archiconnect.pl | 18 cze 2019 10:32 0

Studio architektury wnętrz Mood Works –  Karina Snuszka i Dorota Kuć odniosło sukces w międzynarodowym konkursie DNA Paris Design. Nagrodę w kategorii renowacji przyznano architektkom za projekt „Apartament Kolekcjonera”. Pracownia zdobyła też honorowe wyróżnienie za wnętrza rezydencji w Ostrowie.

Luksusowy "Apartament Kolekcjonera" zlokalizowany jest w jednej z nielicznych ocalałych w czasie II wojny światowej warszawskich kamienic. Jury zwróciło uwagę na pieczołowitość przeprowadzonych prac i szacunek, z jakim Karina Snuszka i Dorota Kuć potraktowały zabytkową tkankę. Oryginalne parkiety, drzwi, okna oraz sztukaterie poddano starannej renowacji wykorzystując wiedzę lokalnych rzemieślników, w minimalny sposób ingerując w pierwotny układ pomieszczeń. Efektem wszystkich zabiegów projektowych i budowlanych jest wyjątkowy apartament, który wypełniony został najwyższej próby polską sztuką współczesną oraz perełkami światowego wzornictwa. Kunszt tej realizacji - świetny przykład łączenia starego z nowym - docenił między innymi najbardziej poczytny międzynarodowy magazyn poświęcony architekturze „Architectural Digest”, a także inne tytuły zajmujące się tematyką wnętrzarską. O projekcie napisały: holenderski „Residence”, niemiecki „Home”, a także polska edycja „Elle Decoration”.

Zobacz też: Nowoczesny apartament - wygodnie, minimalistycznie, z poczuciem ciepła

Drugą realizacją duetu Snuszka i Kuć, która zwróciła uwagę jury konkursu DNA Paris Design jest wnętrze rozległego domu w Ostrowie. Projekt zyskał honorowe wyróżnienie w kategorii rezydencje. Inspiracją dla zaaranżowania wnętrza była otaczająca dom przyroda. Dlatego główną rolę grają tu naturalne materiały, kolory i światło. Dzięki temu wnętrze jest niezwykle przyjazną, pełną naturalnego światła przestrzenią, którą odbiera się wszystkimi zmysłami. W realizacji wykorzystano najwyższej jakości materiały: lokalny granit, drewno pochodzące z certyfikowanych plantacji i naturalne tkaniny. Dużą część wyposażenia wykonali lokalni rzemieślnicy. W domu znalazły się specjalnie zaprojektowane i ręcznie wykonane elementy, takie jak drzwi, klamki czy okładziny ścienne. Zastosowano zróżnicowane źródła światła, a system inteligentnego sterowania pozwala na tworzenie wyjątkowych scen świetlnych. Wśród wyposażenia znalazło się wiele mebli znakomity włoskich marek, jak również wyszukane w galeriach lampy vintage. Odwołujący się do świata natury projekt wnętrza domu całkowicie harmonizuje z jego otoczeniem. Przestrzenie w naturalny sposób się przenikają, panuje w nich atmosfera wyciszonej elegancji.

To też Cię zainteresuje: Nowoczesne, jasne wnętrze domu ukrytego na polu

DNA Paris Design Awards to konkurs, którego celem jest wyróżnienie prac międzynarodowych architektów i projektantów, poprawiających jakość codziennego życie dzięki praktycznemu, pięknemu i innowacyjnemu sposobowi podejścia do projektowania. Nagrody i wyróżnienia przyznawane są kategoriach takich jak: architektura, projektowanie graficzne, projektowanie produktu, wystrój wnętrz, architektura krajobrazu. Rozdanie nagród wszystkim zwycięzcom odbywa się rokrocznie w Paryżu podczas czerwcowej gali towarzyszącej Summer Design Conference.

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!