REKLAMA

"Dom na Pustyni" zagra w serialu Black Mirror

Redakcja Archiconnect.pl | 11 cze 2019 10:41 0

Zlokalizowany w Gorafe w Grenadzie (Hiszpania) „La Casa del Desierto” (Dom na Pustyni) to pionierski projekt zrealizowany przez firmę Guardian Glass, który rzuca wyzwanie naturze, poddając swoje szklane rozwiązania próbie odporności na warunki atmosferyczne. Ten nietypowy, wyjątkowy dom został wybrany jako plan filmowy do realizacji piątego sezonu znanego brytyjskiego serialu "Black Mirror".

„Dom na Pustyni” to inicjatywa firmy Guardian Glass, której celem było przetestowanie rozwiązań szklanych w najbardziej ekstremalnych warunkach klimatycznych oraz zademonstrowanie, jak istotny jest wybór odpowiedniego rodzaju szkła do okien każdego domu. Dom powstał na drewnianej podstawie, otoczonej szkłem Guardian Glass. W jego wnętrzu szklane ściany wydzielają sypialnię, łazienkę oraz salon z aneksem kuchennym. W domu, którego powierzchnia jest odpowiednio duża, by zapewnić komfort użytkowania, znajduje się również system filtracji wody, system generacji energii oraz panele fotowoltaiczne.

Zobacz też: "Zielone dachy" w mieście: komfort w zgodzie ze środowiskiem

Design - rezultat wspólnej pracy ogromnego oraz doświadczonego zespołu architektów – pod dyrekcją Speli Videcnik z pracowni OFIS Architects – specjalistów od szkła z firmy Guardian Glass, a także inżynierów i konsultantów do spraw energii z Akt II oraz Transsolar, wychodzi naprzeciw bieżącym oraz przyszłym wyzwaniom sektora budowlanego oraz architektonicznego, promując tym samym przyjazne środowisku oraz energooszczędne budownictwo. Projekt pokazuje, że szkło okien może w głównej mierze przyczynić się do izolacji termicznej i akustycznej, wspomóc ochronę przed promieniowaniem UV oraz wzmocnić zabezpieczenia w celu ochrony przed włamaniem. 

„La Casa del Desierto” pojawi się w fabule 2. odcinka piątego sezonu serialu "Black Mirror" jako idealne miejsce do ucieczki od rzeczywistego świata. W epizodzie tym występuje Topher Grace, aktor znany między innymi z głównej roli w filmie Spider Man 3. Odcinek został nakręcony zeszłego lata, a zdjęcia trwały 2 dni. Ekipa produkcyjna oraz filmowa okazała wielkie zainteresowanie domem w trakcie swojej pracy na planie. Możliwość wykorzystania wielu perspektyw oraz mnogość punktów ujęć urzekła zarówno asystentów produkcji, jak i kamerzystów.

To też Cię zainteresuje: Niezwykły pływający dom powstał w Hiszpanii

La Casa del Desierto – fakty i liczby:
Lokalizacja: Gorafe, Grenada (Hiszpania)

Powierzchnia: 20 m2
Rozkład: 3 pomieszczenia – sypialnia, łazienka oraz salon z aneksem kuchennym

Powierzchnia paneli fotowoltaicznych: 26 m2
Możliwość magazynowania energii: do 18,2 kWh
Odpowiednia maksymalna oraz minimalna temperatura oczekiwana wewnątrz: 18ºC – 28ºC
Zakres temperatur na pustyni Gorafe: latem do 45ºC | zimą do -10ºC

 

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!