REKLAMA

East Centric Arhitext Awards 2019: trzy projekty polskich pracowni nominowane w konkursie

Redakcja Archiconnect.pl | 14 sie 2019 09:33 0

Trzy projekty pracowni architektonicznych z Polski trafiły na shortlist East Centric Arhitext Awards 2019 - konkursu dla najlepszych środkowoeuropejskich projektów architektonicznych i urbanistycznych ostatnich lat. W kategorii „Public Buildings” międzynarodowe jury nominowało projekt Muzeum Katyńskiego autorstwa pracowni BBGK Architekci oraz zaprojektowane przez pracownię Nizio Design International Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej im. Rodziny Ulmów w Markowej. Wśród nominowanych w kategorii "Residental Buildings" na krótką listę trafił projekt "House for W" pracowni MFRMGR Frejda & Gratkowski Architekci.

Spośród 134 rozpatrywanych projektów, jury zdecydowało się wyłonić 34, nominowane w 6 kategoriach. Zostaną one pokazane podczas wystawy towarzyszącej Triennale East Centric Architecture, które potrwa w Bukareszcie od 7 do 20 października. W ostatnich dniach wydarzenia, międzynarodowe jury East Centric Awards pod przewodnictwem duńskiego architekt Marka Jaya, oceniać będzie prezentacje przygotowane przez twórców nominowanych obiektów. Zwycięzców konkursu poznamy w trakcie uroczystej gali East Centric Awards już 20 października.

Zobacz też: Ruszyła rejestracja na 4Buildings! 15-17 listopada zapraszamy do Katowic

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!