REKLAMA

FDD 2018: Bogusław Barnaś w dyskusji o smart wnętrzach

Redakcja Archiconnect.pl | 23 lis 2018 08:53 0

Magazyn Wallpaper uznał go za jednego z 20 najbardziej utalentowanych młodych architektów świata. W swoich projektach równie chętnie odwołuje się do rodzimych tradycji, jak i sięga po najnowsze technologie. 6 grudnia Bogusław Barnaś opowie w trakcie FDD 2018 o zaletach i wadach inteligentnych rozwiązań w domach.

Bogusław Barnaś ukończył Architekturę na PK oraz FH Muenster w Niemczech. W 2009 założył pracownię BXBstudio, gdzie wykorzystuje doświadczenia zdobyte m.in w Londynie u Normana Fostera. W latach 2012-2017 był wykładowcą na KAAFM. W 2013 nominowany do nagrody Z:A Award za projekt Domu Zagrodowego. W 2014 zaliczony do grona 20 najbardziej utalentowanych młodych architektów świata według wydawnictwa Wallpaper. W tym samym roku został też nagrodzony przez World Architecture Community za projekt One Tree House, a w 2015 za projekt Domu Artysty oraz Domu Koreańskiego - Centrum badmintona w Korei Południowej.

W 2015 roku znalazł się w gronie 15 najlepszych polskich architektów przed czterdziestką według Property Design. W roku 2018 otrzymał nagrodę „Architekci Małopolski 2017” za projekt Małopolskiej Chaty Podcieniowej oraz PLGBC Green Building Awards za najlepszy projekt ekologiczny dla Eco Warsaw Tower. W tym samym roku Property Design umieściło BXBstudio na liście 25 najpopularniejszych polskich biur architektonicznych, a projekt Eco Warsaw Tower na liście dziesięciu najbardziej ekologicznych inwestycji w Polsce.

W swojej działalności projektowej Bogusław Barnaś czerpie inspiracje z rodzimych tradycji m.in. stylu zakopiańskiego, drewnianej architektury sakralnej – kościółków zrębowych, sztuki ludowej, odwołuje się do bogatej polskiej kultury, przetwarzając historyczne motywy w nowoczesny współczesny design.

6 grudnia w trakcie Forum Dobrego Designu Bogusław Barnaś weźmie udział w sesji dyskusyjnej "Smart-wnętrza – inteligentna rewolucja pod dachem".

Zarejestruj się aby wziąć udział w FDD 2018: www.forumdd.pl

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!