REKLAMA

Hörmann wspiera młodych architektów

Redakcja Archiconnect.pl | 06 maj 2019 11:08 0

Fundacja im. Stefana Kuryłowicza rozstrzygnęła konkurs stypendialny organizowany w ramach programu PRAKTYKA. W tym roku merytoryczne i finansowe wsparcie na rozwinięcie swej wizji otrzyma Agnieszka Dąbek za projekt "Oddział Warszawa".

Celem programu PRAKTYKA jest wyłanianie zaangażowanych, młodych adeptów architektury, którzy najtrafniej umieją rozpoznać problemy przestrzeni, w której żyją i znaleźć ich najlepsze praktyczne rozwiązanie. W pracach jury uczestniczyła m.in. Agnieszka Olędzka - przedstawicielka firmy Hörmann, która jako sponsor Fundacji im. Stefana Kuryłowicza promuje najlepsze pomysły na ulepszenie przestrzeni publicznej w Polsce i pomaga w ich realizacji.

Jak podkreślano podczas otwartych obrad jury, w swoim projekcie zwyciężczyni konkursu Agnieszka Dąbek proponuje odważną socjologicznie zmianę myślenia projektowego. Zamiast projektować enklawy dla seniorów czy domy pogodnej starości autorka zadaje pytanie: „w jaki sposób aglomeracja miejska jako całość da się dostosować do nowych potrzeb?"

Teraz wizja ta będzie mogła zostać rozwinięta w szczegółową koncepcję architektoniczną. Finał programu PRAKTYKA, wraz z programem TEORIA, odbył się Warszawskim Pawilonie Architektonicznym ZODIAK. Wpisuje się on w ciąg zdarzeń, które dają wyraz zaangażowaniu firmy Hörmann w działania na rzecz Seniorów. W marcu 2019 roku napęd do drzwi wewnętrznych PortaMatic firmy Hörmann otrzymał Certyfikat i Znak Jakości OK SENIOR®.

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!