REKLAMA

Inauguracja Listone Giordano Arena - projekt Michele De Lucchi

Redakcja Archiconnect.pl | 24 kwi 2019 13:27 0

Mediolańska Listone Giordano Arena, zaprojektowana przez światowej sławy architekta Michele De Lucchi, to przestrzeń inspiracji, dedykowana spotkaniom, dyskusjom, wymianie myśli i edukacji. Jej działalność zainaugurowano podczas Milano Design Week.

Historia miejsca obecnej Areny jest fascynująca. W latach trzydziestych znajdowała się tu historyczna restauracja La Penna D’oca zaprojektowana przez Giò Ponti. Była to wówczas kolebka kuchni futurystycznej krzewionej przez niektórych członków ruchu futurystycznego, takich jak Marinetti, czy Filia. Miejsce tętniło życiem, było chętnie odwiedzane przez osoby związane ze sztuką i dizajnem.

Imponująca przestrzeń

Monumentalne wnętrze Listone Giordano Arena tworzą kolumny i wielkie łuki. Siedziska dla gości zostały zaprojektowane na wzór amfiteatru, tak by można było w nim organizować prezentacje, spotkania i pokazy. Jak twierdzi Michele De Lucchi, Arena to obiecująca przestrzeń wystawowa, bowiem nie jest skoncentrowana jedynie na ekspozycji marki, czy relacjach kupującego i sprzedającego, lecz na wymianie kulturalnej, emocjonalnej oraz wiedzy. De Lucchi jest też autorem drewnianych instalacji podwieszonych pod sufitem oraz charkterystycznej rzeźby. Oczywiście drewno stanowi wiodący surowiec wykorzystany do zaaranżowania przestrzeni.

Zobacz też: Nowoczesna klasyka w luksusowym wydaniu - zobacz wnętrze apartamentu przy Złotej 44

Spotkanie z projektantem cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Michele De Lucchi jest bowiem wybitną postacią, cenioną przez znawców dizajnu na całym świecie. W okresie architektury radykalnej i eksperymentalnej udzielał się w ruchach: Cavart, Alchymia i Memphis. Zaprojektował meble dla najbardziej znanych włoskich i europejskich firm, takich jak Artemide, Olivetti, Hermès, czy Alessi. Realizował projekty architektoniczne we Włoszech i za granicą, w tym budynki mieszkalne, przemysłowe i kulturalne oraz siedziby firm. Projektował obiekty i systemy wystawiennicze dla muzeów, w tym Triennale di Milano, Palazzo delle Esposizioni di Roma, Neues Museum w Berlinie i Gallerie d'Italia Piazza Scala w Mediolanie. Z kolei dla Listone Giodrano stworzył kolekcje Natural Genius Medoc oraz Quadrone. Jego praca zawodowa zawsze szła w parze z osobistym zgłębianiem rzemiosła, architektury, designu i technologii. Architekt propaguje tworzenie w zgodzie z naturą i poszanowaniem środowiska, jego filozofia bliska jest ideom Listone Giordano.

Listone Giordano współpracuje z najważniejszymi osobistościami świata dizajnu. Jedną z nich jest projektantka Paola Lenti, autorka nowego przestrzennego projektu Godron. Podczas inauguracji można było zapoznać się też z jej projektem Perigal. Na wydarzeniu obecna była również Irma Orenstein, kreatorka produktu Pearl. Na miejscu nie mogło zabraknąć także Joanny i Grzegorza Jezierskich, którzy za pośrednictwem showroomu Forestile prezentują tę włoską markę w Warszawie.

To też Cię zainteresuje: Smania - luksusowa włoska marka ma swojego przedstawiciela w Polsce

Listone Giordano Arena mieści się w Mediolanie pod adresem Via Santa Cecilia 6, Metro San Babila. Jest otwarta między 10:00 a 21:00. W salonie prezentowane są także marki Blueside Emotional Design oraz Vaselli.

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!