REKLAMA

Instalacja inspirowana szkłem Krosno na Fuorisalone w Mediolanie

Redakcja Archiconnect.pl | 12 kwi 2019 12:11 0

Szklane dzieła sztuki huty szkła Krosno oraz kolekcja "Sacred Geometry" stworzona we współpracy z Karimem Rashidem zagościły 9 kwietnia na Fuorisalone 2019 w Mediolanie. Instalacja inspirowana szkłem Krosno będzie prezentowana w ramach wystawy pod hasłem Human Spaces w przestrzeniach Università Statale, Ca’Grande do 19 kwietnia.

Ekspozycja Krosno Glass w Mediolanie to opowieść o szkle, które jest nieodłącznym elementem ludzkiej codzienności. Motyw przewodni wydarzenia to Human Spaces – obiekty lub przestrzenie obecne w ludzkim życiu i przyczyniające się do dobrego samopoczucia ich posiadaczy. Wystawa szklanych dzieł sztuki Krosno prezentowana jest w zabytkowych, XV-wiecznych przestrzeniach Uniwersytetu w Mediolanie i potrwa do 19 kwietnia. Instalacja pomysłu Mariusza Miękosia nawiązuje do szklanej konstrukcji stożka znanej z kolekcji „Sacred Geometry” i została opracowana z zachowaniem najwyższej dbałości o wpisanie się w styl przepięknych, zabytkowych przestrzeni uniwersytetu. Z kolei wystawa, na której można obejrzeć szklane dzieła sztuki pochodzące z zasobów huty Krosno to dzieło Doroty Koziary, znanej w Polsce i za granicą designerki. Dorota jest jedną z projektantek, które rozpoczęły współpracę z marką Krosno D’Sign.

Zobacz też: Forbo Flooring na targach Salone del Mobile w Mediolanie

Otwarcie pierwszej mediolańskiej wystawy szkła Krosno to nie tylko prezentacja najważniejszych i niepokazywanych do tej pory produktów polskiej huty, ale również odsłona prestiżowej kolekcji „Sacred Geometry” marki Krosno D’Sign. Jej autorem jest światowej sławy projektant Karim Rashid, obecny na otwarciu wystawy w Mediolanie. „Sacred Geometry” to czysta geometria cylindra i stożka, najbardziej uniwersalnych form świata, najprostsze i ponadczasowe kształty skrywające duszę. Różnorodne połączenia tych kolorowych form nadają codzienności poczucia siły, stabilności i czystości - mówi o kolekcji Karim Rashid.

"Blushing Bar": wyjątkowy mebel na wystawie w Mediolanie

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!