REKLAMA

International Design Award 2018 – internauci wyłonili zwycięzców konkursu

Redakcja Archiconnect.pl | 09 lip 2018 14:26 0

Głosowanie internautów wyłoniło zwycięzców tegorocznej edycji konkursu International Design Award. Pierwsze i drugie miejsce zdobyli studenci z Chin, trzecie - projekt Uniwersytetu z Pforzheim (Niemcy).

Najwięcej głosów zebrał projekt CABI. Jego główną ideą było stworzenie kreatywnej przestrzeni dla dzieci. Jej zadaniem było inspirowanie maluchów do zabawy, a także uczenie ich dbania o własny pokój, w tym również za pomocą nowoczesnych rozwiązań, jakimi są drony.

Drugie miejsce zdobył projekt MOVING CABINETS: mały mebel o wielu możliwościach aranżacyjnych. Szafka daje możliwość dostosowywania do własnych potrzeb.

Trzecie miejsce przypadło w udziale CHAIR PF. To wielozadaniowe krzesło może pełnić funkcję mini biurka, podstawy do laptopa oraz wygodnego siedziska. Znajdziemy tam też miejsce na przetrzymywanie potrzebnych dokumentów.

W tym roku tematyka konkursu odnosiła się do trendu „Smart Furniture”, nawiązującego do postępujących procesów digitalizacji i mobilności. Modele życia i funkcjonowania w społeczeństwie ulegają ciągłej zmianie, a największe metropolie skupiają miliony ludzi przy ograniczonej przestrzeni, która staje się coraz bardziej cenna. Potrzebujemy więc rozwiązań, które uporządkują otoczenie, będą wielofunkcyjne, przyjazne dla użytkownika i pozwolą patrzeć na przestrzeń niestandardowo.

Do udziału w konkursie zgłoszono 1360 projektów z 71 krajów. Najwięcej zgłoszeń przesłali studenci z Polski, Włoch, Niemiec, Rosji, Korei Południowej oraz Chin. Organizatorzy wydarzenia, przedstawiciele firm Hettich oraz Rehau, wyłonili najlepszą dziesiątkę projektów, a ostateczny wybór laureatów pozostawiono internautom.

Zobacz też: Polska projektantka nagrodzona w międzynarodowym konkursie

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!