REKLAMA

Internauci wybrali najlepsze obiekty polskiej architektury 2018 roku

Redakcja Archiconnect.pl | 08 marz 2019 09:31 0

Po raz jedenasty internauci wybrali najlepsze realizacje architektoniczne w plebiscycie Polska Architektura XXL. Zobaczcie, jakie obiekty zdobyły najwięcej głosów.

Internauci wybrali swoich faworytów z puli ponad 100 obiektów zgłoszonych w trzech kategoriach: kubatura, wnętrza i krajobraz. Laureaci odbiorą nagrody 4 kwietnia 2019 r. podczas uroczystej Gali. Tego dnia zaprezentowane zostaną także wyniki głosowania jury oraz poznamy zdobywcę nagrody Grand Prix 2018.
Jakie realizacje architektoniczne zdaniem internautów zasłużyły na wyróżnienie? 

Polska Architektura 2018

W kategorii obiekty publiczne wygrała siedziba firmy Bialmed w Piszu zaprojektowana przez pracownię 3XA. - Obiekty zostały zaprojektowane w prostym, nowoczesnym i eleganckim wydaniu, bez przesycenia zbędnym detalem architektonicznym. Budynek ma stanowić wizytówkę firmy Bialmed - tłumaczą autorzy projektu architektonicznego, członkowie zespołu biura 3XA. Biurowo-magazynowy gmach musiał nie tylko pomieścić szereg określonych funkcji. Musiał też wpisać się w mazurski krajobraz.

Zagłosuj na najlepszy produkt do łazienki 2019 roku!

W kategorii obiekty prywatne wygrał dom jednorodzinny w Szczecinie, którego autorem jest Reform Architekt Marcin Tomaszewski. Na projekt domu na obrzeżach Szczecina największy wpływ miała działka – niewygodna, kanciasta, mało ustawna. Aby ulokować na niej budynek jednorodzinny, zapewnić jego mieszkańcom poczucie prywatności, ale i kawałek ogródka architekci musieli sięgnąć po nietypowe rozwiązania. Dom założono na planie trapezu, z dostawioną do niego trójkątną dobudówką. Budynek – niczym rzeźba – z każdej strony wygląda inaczej, a architekt jeszcze to wrażenie podkreślił, sięgając po kontrastujące ze sobą materiały wykończeniowe.

Polskie Wnętrze 2018

W kategorii wnętrza publiczne zwyciężyło Biuro The Software House w Gliwicach autorstwa Zalewski Architecture Group. TSH na swoją nową siedzibę wybrało budynek Starej Poczty w Gliwicach – miejsce historyczne, tworzące tkankę miejską Gliwic od roku 1904. Projektanci mając świadomość wartości artystycznej obiektu postanowili zaaranżować jego wnętrze tak, aby tworzyło spójną całość z historyczną, XX-wieczną elewacją. Dodatkowo powierzone zostało im zadanie przekształcenie filozofii firmy w wymierne wartości – stworzenie przestrzeni pracy kreatywnej, przestrzeni funkcjonalnej, w której pracownicy czują się bardziej jak w domu.

Wybieramy najlepsze produkty do kuchni!

W kategorii wnętrza prywatne zwyciężyło mieszkanie w Krakowie zaprojektowane przez pracownię projektową Novi Art. Nowocześnie, ale przytulnie - tak można byłoby w dwóch słowach określić wnętrze mieszkania w Krakowie. Pracownia Novi Art w swoich projektach stawia na funkcjonalność oraz wysoką jakość architektoniczną. Cechy te widzimy także w mieszkaniu zaprojektowanym dla młodego małżeństwa, usytuowanym na parterze apartamentowca. Mieszkanie ma powierzchnię 65 m kw., na której mieszczą się trzy pokoje, a jego dużym atutem jest bezpośredni dostęp do prywatnego ogródka.

Polski Krajobraz 2018

W kategorii przestrzeń publiczna wygrał nowoczesny park wodny na Plantach w Jaworznie, zaprojektowany przez pracownię RS+ Robert Skitek. Na terenie dawnej kopalni w Jaworznie biuro architektoniczne zaproponowało stworzenie terenu rekreacji dla mieszkańców. W ten sposób obszar 6900 m kw. zagospodarowany został na nowo, oferując nowoczesny park wodny z placem zabaw i przestrzeń zieloną. Na środku placu znajduje się płytki zbiornik, w którym rozlokowane zostały fontanny i inne przyrządy rozbryzgujące wodę. Wokół zbiornika umieszczone zostały wygodne, drewniane siedziska, na których rodzice mogą przysiąść obserwując bawiące się pociechy.

Wybierz najlepszy salon łazienkowy w Polsce!

W kategorii ogrody prywatne wygrał "Bambusowy pokój" w Lublinie projektu pracowni Planea. W zamyśle ogród miał być kolejnym wnętrzem domu - stąd wziął się pomysł na nazwę "Bambusowy pokój". Do podziału przestrzeni posłużyły wyniesione donice, które wydzieliły miejsce będące "salonem ogrodu". Przestrzeń została podzielona tak, by wszyscy użytkownicy znaleźli miejsce dla siebie: dzieci - przestrzeń do zabawy, dorośli - miejsce do relaksu.

 

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!