REKLAMA

Izabela Żak: koral będzie widoczny w dodatkach

Redakcja Archiconnect.pl | 31 sty 2019 10:46 0

Living Coral - kolor roku 2019 według Instytutu Pantone, wzbudził wśród projektantów wiele emocji. O to, czy koral ma szansę przyjąć się w polskich wnętrzach, jak go stosować i z czym łączyć, a także czy jesteśmy otwarci na kolory, zapytaliśmy Izabelę Żak, doradcę architekta firmy Flügger.

- Koralowy to kolor, który niesie ze sobą dużo radości, optymizmu. Na pewno będzie widoczny w dodatkach, tkaninach, być może na ścianach - uważa Izabela Żak. Spodoba się osobom, które są młode duchem, które lubią eksperymenty, lubią mieszkać "na chwilę" i często zmieniają swoje wnętrza.

Zdaniem Izabeli Żak są dwie szkoły, które mówią o tym, jak łączyć koral z innymi kolorami: monochromatycznie lub kontrastowo. - W zestawieniach monochromatycznych możemy wyjść od koralu przez odcienie różu, delikatne pomarańcze aż do terakoty czy beżu, odcieni "no make-up". Możemy też łączyć barwy na zasadzie kontrastu i do optymistycznego koralu dołożyć kolory morza, czyli odcienie niebieskiego i zieleni. Zieleń bardzo dobrze się u nas przyjęła i myślę, że kolor koralowy jeszcze bardziej pozwoli nam ją wydobyć, pokazać we wnętrzach.

Izabela Żak to zdecydowana zwolenniczka i propagatorka kolorów we wnętrzach. - Kolor to energia, to moc. Nasz mózg myśli kolorowo. Przy białych ścianach szybciej się mylimy i szybciej nudzimy. Z badań wynika, że kolor ścian zmieniamy co ok. 10 lat, ale jeśli jest to kolor szary, zmieniamy go już po sześciu latach. Szary to kolor bardzo bezpieczny, ale - inaczej niż w przypadku innych barw - nie ma w nim energii.

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!