REKLAMA

Katarzyna Maciejewska o roli projektanta wnętrz

Redakcja Archiconnect.pl | 05 lut 2019 10:43 0
Katarzyna Maciejewska.jpg

"Dobry projektant musi znać się na ergonomii i aktualnych trendach, powinien też być dobrym psychologiem" - uważa architekt Katarzyna Maciejewska. Podczas 4 Design Days 2019 zapytaliśmy ją, czym powinien się wyróżniać dobry architekt wnętrz.

- Dobry projektant wnętrz musi przede wszystkim znać się na ergonomii wnętrz - jakie wymiary są niezbędne w łazienkach, jakie przestrzenie muszą być zachowane w kuchni, jaka musi być komunikacja. Istotne jest także, jak współczesne trendy przekładają się na funkcje użytkowe - mówiła architekt Katarzyna Maciejewska, właścicielka pracowni Maciejewska Design. 

- Projektant musi też mieć umiejętności psychologa, żeby pogodzić nierzadko różne gusta i upodobania domowników. Często bywa tak, że żona woli kolor biały, a mąż czarny. Architekt musi być w stanie doprowadzić projekt do szczęśliwego końca, uzyskać kompromis satysfakcjonujący dla każdej ze stron - dodała.

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!