REKLAMA

Lampy Macieja Zienia - wyjątkowy pokaz na szczycie Złotej 44

Redakcja Archiconnect.pl | 31 maj 2019 10:17 0

Lampy Macieja Zienia i projekty Oskara Zięty przełamały monopol zagranicznych marek w ofercie Galerii Heban. Okazją do upublicznienia tej informacji był pokazowy event dla przedstawicieli świata designu i mody, który zorganizowano w najwyżej położonym apartamencie Złotej 44 w Warszawie.

Chciałem stworzyć lampy, wyróżniające się pięknym światłem, w którym każdy wygląda korzystnie. Na co dzień pracuję z kobietami i wiem, jakie to dla nich ważne, dlatego moja kolekcja wiąże się ze sferą beauty. To połączenie świata mody i architektury – zdradza Maciej Zień.

Lampy są owocem współpracy projektanta z częstochowską firmą Eko-Light, właścicielem marki Milagro. To, co wyróżnia tę polską markę na rynku to tworzenie produktów łączących w sobie użyteczność z nowoczesnym designem oraz zastosowanie nietypowych materiałów, takich jak drewno czy metale szlachetne.

Zobacz też: Niezwykły projekt Rona Arada i Avnera Yashara w Tel Awiwie - zobacz biurowiec ToHA

Pośród 8 linii oświetlenia Milagro by Maciej Zień, zaprezentowanych w apartamencie na 52. piętrze Złotej 44, znalazł się m.in. limitowany model lamp Cassiopeia. To duże, stojące lampy, o ponad metrowej średnicy, wykonane między innymi z marmuru Carrara, który jest jednym z ulubionych tworzyw projektanta. Inspiracją do powstania kolekcji były toaletki teatralne i świat mody. Naturalny kamień pięknie komponuje się ze złotymi i srebrnymi detalami lamp, doskonale wpasowując się w panujące obecnie trendy.

Każda z nich będzie posiadała certyfikat autentyczności z odręcznym podpisem Macieja Zienia, na którym znajduje się numer i łączna liczba wyprodukowanych sztuk. Będzie ich tyle, ile widocznych ciał niebieskich w konstelacji – tak jak niemal sto gwiazd rozświetla niebo, tak sto białych i czarnych lamp z linii Cassiopeia oświetli swoim blaskiem wnętrza – zdradza Tomasz Litwin, właściciel Eko-Light, producenta marki Milagro by Maciej Zień.

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!