REKLAMA

Metamorfoza łódzkiego Przystanku Architektura

Redakcja Archiconnect.pl | 18 paź 2018 11:52 0

Przystanek Architektura - siedziba Łódzkiej Okręgowej Izby Architektów, a jednocześnie dawny dworzec tramwajowy - przeszedł metamorfozę dzięki innowacyjnej identyfikacji wizualnej. Modernistyczna bryła budynku została podkreślona wielobarwną, dynamicznie zmieniającą się iluminacją świetlną, która nadała jej zupełnie nowy charakter.

Budynek, umiejscowiony w bezpośrednim sąsiedztwie Parku Staromiejskiego oraz w pobliżu centrum handlowego Manufaktura to tętniące życiem miejsce spotkań, konferencji, prezentacji, a także koncertów. Aby podkreślić funkcje obiektu oraz odbywające się w jego obszarze wydarzenia, budynek wyposażono w unikalny system oświetleniowy.

Jego projektem i instalacją zajęła się firma Bright Lights oferująca multimedialną i oświetleniową identyfikację wizualną budynków, obszarów publicznych i wnętrz. Nowoczesna instalacja świetlna oparta została na oprawach LED RGBW z możliwością dowolnej zmiany barwy, połączonych w jeden system z możliwością dynamicznego sterowania poszczególnymi segmentami opraw. Poprzez instalację tego typu urządzenia podkreślono wyjątkową architekturę budynku, a w szczególności segmentowe ożebrowanie dachu. Sterowanie jasnością i barwą poszczególnych modułów opraw wzmocniło efekt, doskonale komponując się z neonem LED umieszczonym powyżej krawędzi dachu.

Zobacz też: Europejska siedziba firmy Bloomberg z nagrodą Stirlinga 2018

Zainstalowany system nadał budynkowi wyjątkowy charakter, podkreślając jego wielofunkcyjność i multidyscyplinarność, zapewniając możliwość kreowania określonej atmosfery i nastroju poprzez zastosowanie właściwych kompozycji barwnych i ruchu o określonym tempie. Dodatkową funkcją tego typu rozwiązania jest możliwość komunikacji z użytkownikiem, na przykład przechodniem, przekazując określone informacje np. o rodzaju wydarzenia, czasie odjazdu, rozpoczęcia czy też kierunku ruchu, a w połączeniu z muzyką jest w stanie stworzyć wyjątkowe widowisko - wyjaśnia Radosław Zacheja, prezes zarządu firmy Bright Lights.

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!