Zadaniem uczestników konkursu było zaprojektowanie oryginalnego mieszkania, w którym na minimalnej powierzchni zostaną wprowadzone rozwiązania umożliwiające pogodzenie wielu funkcji. Dodatkowo, architekci musieli zmieścić się w określonym budżecie i wykorzystać produkty partnerów konkursu (Amica, Ceramika Paradyż, Kludi, Koło, Magnat i Swiss Krono).
Temat konkursu był niezwykle trudny, bo wymagał poradzenia sobie z ograniczającą, pionową mikroprzestrzenią, do tego bez narzuconego użytkownika, co dla wielu projektantów i projektantek mogło być dużym wyzwaniem zmuszającym do abstrakcyjnego myślenia – ocenia Jakub Szczęsny, architekt wnętrz i wykładowca poznańskiej School of Form, członek Jury.
Zobacz też: Black & Yellow - młodzieżowa kawalerka z antresolą
Wśród wszystkich nadesłanych prac, Jurorzy wyłonili aż 13 najciekawszych projektów. Zwycięzcą konkursu zostało biuro projektowe Piotr Skorupski Studio Architektury z konceptem “Minimalistycznego loftu z grafiką”. Propozycja Piotra Skorupskiego to koncept wyróżniający się elastycznością wykorzystania przestrzeni. Zwiększenie powierzchni użytkowej mieszkania zrealizowano poprzez rozbudowanie antresoli w formie podwieszanego pomostu, umożliwiającego dostęp do szafek mocowanych na ścianie. Wśród propozycji znalazły się również mobilny, chowany blat stołu, który w zależności od potrzeb może służyć jako miejsce do pracy lub pełnić funkcję jadalni oraz schody w postaci zabudowy meblowej. Projekt zdobył uznanie Jury dzięki ponadczasowej stylistyce i neutralnej kolorystyce, umożliwiającej swobodę w aranżacji. Koncepcja Piotra Skorupskiego zostanie zrealizowana we wrocławskiej inwestycji Minimaxy.
To też Cię zainteresuje: Współpraca AHEC i Tomka Rygalika. Efekty już jesienią!
Na 2. miejscu znalazł się Kuba Krysiak i praca “Podstawa do zamieszkania”. Koncepcja zakłada wstawienie do mieszkania wielofunkcyjnego bloku meblowego. Mebel zainspirowany PRL-owską meblościanką rozszerza jej podstawową funkcjonalność przez większą integrację z mieszkaniem. Projekt ujmuje materiałową skromnością i pomysłem na schody zgrabnie wpasowane w strefę w głębi traktu, stanowiąc świetne tło dla przyszłego życia i towarzyszących mu przedmiotów.
Zgłoszone do konkursu projekty oceniało Jury w skłądzie: Jakub Szczęsny, Szymon Hanczar, Natalia Hatalska, analityczka trendów, Yassen Hristov, fotograf i założyciel agencji fotograficznej Hompics, Filip Rybacki, Prezes spółki Dzisiejszy Dom, inwestora Minimaxy, Anna Poprawska, Brand & Product Marketing Director at Grupa Domodi (Homebook.pl, Domodi.pl, Allani.pl) oraz Zuza Dominów, Relationship Manager Homebook.pl.
4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!