REKLAMA

Modne trendy: lastryko znów na topie

Redakcja Archiconnect.pl | 26 lip 2019 12:04 0

Projektanci chętnie inspirują się pomysłami wnętrzarskimi sprzed lat, dodając im nieco nowoczesności. Uwielbiane w latach 80-tych lastryko znowu wraca do łask!

Lastryko sprzed lat to połączenie szarego cementu z drobinkami kamienia. Tego typu materiał był obecny w większości wnętrz i budynków w latach 80-tych i 90-tych. Najczęściej wykorzystywano go na schody, posadzki i parapety.

Dzisiejsze lastryko jest o wiele bardziej różnorodne i kolorowe. Wzór ten pojawia się jako element dekoracyjny w akcesoriach i dodatkach do wnętrz. Na rynku obecne są już kolekcje płytek ceramicznych odzwierciedlające wzór lastryko, tapety, tkaniny oraz ceramika i tworzywa sztuczne, z których powstają wyjątkowe gadżety.

 

Zobacz też: Prestiżowa nagroda Red Dot Award dla Duropal XTreme plus firmy Pfleiderer

Nowe lastryko wykorzystywane jest także jako element wykończeniowy kuchni, łazienki, schodów czy ścian. Wychodząc naprzeciw obecnej modzie marka TechniStone® poszerzyła swoją ofertę o konglomerat kwarcytowy w kolorze Taurus Terazzo Grey, który jest wyśmienitym połączeniem głębokiej szarości z drobinkami kamienia. Taurus Terazzo White to konglomerat kwarcytowy w odcieniu bieli z czarnymi drobinkami. Dla nieco ciemniejszych wnętrz TechniStone® proponuje kolor Taurus Terazzo Dark w odcieniu czerni z szarymi elementami zmielonego kamienia.

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!